Tekerlekli sandalyenin aküsünü çaldılar

Osmaniye’nin Cevdetiye beldesinde yaşayan 11 yaşındaki doğuştan bedensel engelli Mert Ali Savğı’nın tekerlekli sandalyesinin aküsü çalındı. Küçük Mert Ali’yi şimdi babaannesi sırtında taşıyor

Tekerlekli sandalyenin aküsünü çaldılar

Üç çocuklu Zeliha ve Ali Savğı çiftinin en büyük çocukları olan 11 yaşındaki Mert Ali Savğı doğumda beynine oksijen gitmemesinden dolayı bedensel engelli olarak dünyaya geldi. Hayatını tekerlekli sandalye ile devam ettiren Mert Ali’nin misafirliğe geldiği yılbaşı gecesi yine Cevdetiye beldesinde yaşayan babaannesi Emine Savğı’nın evinin önünden tekerlekli sandalyesinin aküsü kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. Sabah saatlerinde sandalyenin aküsü olmadığını fark eden aile jandarmaya başvurdu. Hırsızlıkla ilgili jandarma inceleme başlattı.

YARDIM BEKLİYOR

Cevdetiye İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi olan Mert Ali aküsü olmadığı için okula babaannesinin sırtında gidip geliyor. Aküsünü çalanlara, “Benden daha kötü olsunlar” diye seslenen Mert Ali, “Ailemin maddi durumu yok. Bu aküyü de bana bir hayırsever vermişti, onu da çaldılar. Ben büyüklerimden yardım bekliyorum” dedi.

Babaanne Emine Savğı ise, “Sandalyenin aküsünün olmadığını sabah fark ettim. Kabloyu kesip çalmışlar. Ne diyeyim Allah’ından bulsun kim yaptıysa. Mert Ali’nin fizik tedaviye ihtiyacı var. Doktorlar belki yürür dedi. Fizik tedavi yaptıramıyoruz. Yardıma muhtacız” şeklinde konuştu.

Akranları gibi koşup oynayamayan Mert Ali Savğı futbolu çok seviyor. Fanatik Galatasaray taraftarı olan küçük çocuk, Galatasaray formasını da üzerinden hiç çıkarmıyor. Hayranı olduğu Galatasaraylı futbolcu Bafetimbi Gomis’e de seslenen Mert Ali, “Hayranıyım, imzalı bir forma istiyorum” dedi. İHA

Diğer Haberler

Milletin büyük destanı

Milletin büyük destanı

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm yurtta 15 Temmuz hain kalkışma girişimi...

Elem hazırlığında yakalandılar

Elem hazırlığında yakalandılar

Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanmasına üye olduğu iddiasıyla 9 şüpheli gözal...

‘Savunma külfeti’ NATO’yu gerdi

‘Savunma külfeti’ NATO’yu gerdi

ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘külfet paylaşımı’ eleştirileri NATO Zirvesi’nin ana...

FETÖ’cülere geçit yok

FETÖ’cülere geçit yok

FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma kapsamında örgüt üyesi oldukları iddiasıyla hakla...

Engelli ve kadının yanındalar

Engelli ve kadının yanındalar

İzmir’in en aktif sivil toplum kuruluşlarından Karşıyaka Kent Konseyi; İŞKUR ve...

Oktar gözaltında

Oktar gözaltında

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Adnan Oktar ve grubuna yönelik 4...