Türkiye’nin fotoğrafçıları İzmir’de buluşacak

İstanbul’da bu yıl Fotoğraf Fuarı’nın gerçekleştirilemediğine dikkat çeken İzmir Fotoğrafçılar Odası Başkanı Murat Yavuz, ‘Türkiye’deki fotoğrafçıların buluşma noktası İzmir olacak” dedi

Türkiye’nin fotoğrafçıları  İzmir’de buluşacak
İzmir Fotoğrafçılar Odası Başkanı Murat Yavuz, İzmir’de yapılacak olan  Fotoğraf Fuarı hakkında açıklamalarda bulundu. Çift yıllarda İstanbul’da, tek yıllarda İzmir’de yapılan organizasyonlarla fotoğrafçıların bir araya geldiğine dikkat çeken Yavuz, İstanbul’daki fuarın bu yıl düzenlenemediğini hatırlatarak ‘Bu durum İzmir’i tek yaptı. Nisan ayında “Türkiye Dijital Fotoğrafçılık ve Albüm Tanıtım Günleri’ düzenleyerek hem fotoğrafçılık hem de yan sektör üyelerimizi buluşturacağız. Bir festival havasında renkli etkinliklerle gerçekleştireceğimiz etkinliğimiz 3 gün sürecek. Etkinliğimize Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren meslektaşlarımız ile dijital baskı-çerçeve-Jimmy Jipv.b.  video çekim aksesuarları gibi  yan sektörlerimizin temsilcileri de katılacak” diye konuştu.
Fotoğraf Günleri’ne ülke genelinde firmaların yoğun ilgi göstereceklerine inandıklarını kaydeden Yavuz, “Ancak biz stantlarımızı sınırlı tutmak zorundayız. En fazla 120 katılımcı kabul edeceğiz. Çünkü İstanbul’da fuarın yapılamaması nedeniyle bu yıl sorumluluğumuz arttı. Vereceğimiz hizmetin kalitesinden ödün verme lüksümüz yok” dedi.
Fotoğraf Günleri ile kamuoyunda farkındalık yaratacaklarını söyleyen Yavuz, “Amacımız teknolojik yenilikleri Ege’ye taşımak, tanıtmak, Egeli fotoğrafçılarla ülke çapında faaliyet gösteren meslektaşlarımızı ve firmaları buluşturmak, yeni pazar imkanları yaratmak. Üyelerimizin teknolojinin getirilerine kolay uyumunu sağlamak, özellikle İzmir ve Ege illerinde üniversitelerde fotoğrafçılık bölümlerinde okuyan kardeşlerimize rehberlik etmek. Ayrıca farklı ve renkli etkinliklerle günlerimize halkın geniş katılım göstermesini sağlayacağız. Çünkü kaybolmaya yüz tutmuş meslekler arasında gösterilen fotoğrafçılık sanatını kamuoyuna layıkıyla tanıtmak istiyoruz. Bu çerçevede her yıl İzmirgaz ile ortaklaşa düzenlediğimiz fotoğraf yarışmalarında dereceye giren eserleri sergileyecek, siyah beyazdan dijitale fotoğraf makinelerini tanıtacak, ülke çapında fotoğrafçıların tuval fotoğraflarını firma adlarıyla ve kartvizitleriyle alana taşıyacak, sektörle ilgili herkese açık ödüllü yarışmalar tertip edeceğiz. Özellikle yeni evlenecek çifteleri stantlarımızı ziyarete davet ediyoruz çünkü düğünlerde dron çekimleri, albümler ve düğün hikayeleri kısmında yeni çalışmalarımız var. Mutlu günlerini ölümsüzleştirerek, kendi evlatlarına ve torunlarına en iyi şekilde aktaracakları fırsatları sunacağız” diye konuştu.
KÜLTÜRPARK HOLLERİ
Halkın geniş katılımı için Fotoğraf Günleri’ni Fuar Kültürpark’ ta düzenlemek istediklerini söyleyen Başkan Yavuz sözlerini şöyle sürdürdü: “Çalışmalarımızda en büyük desteği Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer,  İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ile İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu’ndan görüyoruz. Kültürpark’taki eski holler yapacağımız işin rengini ve farkındalığını artıracak. Misafir katılımcıların, basının ve halkın ulaşımı daha kolay olacak. Önceki çalışmaları ile küçük bir ilçeyi dünya markası haline getiren değerli başkanımız Soyer zaten uluslararası düzeyde yapılan global tanıtımların ustası. Kendisi ile aynı dili konuşuyoruz ve başkanımızın tecrübelerinden de yararlanmak istiyoruz. Tunç Soyer ile yaptığımız toplantıda bize destek sözü verdi.  Halkın da katılım sağlayacağı renkli festival günlerimizle mesleğimizi bir üst seviyeye taşıyacağız.” HABER MERKEZİ

 

Diğer Haberler

Van'da terör saldırısı: 1 şehit, 2 yaralı

Van'da terör saldırısı: 1 şehit, 2 yaralı

Van'ın Çaldıran ilçesinde sınırın İran tarafından teröristlerce açılan ateş sonu...

Muhtarlardan Barış Pınarı’na destek

Muhtarlardan Barış Pınarı’na destek

Mardin’in Artuklu İlçe Kaymakamı H.Hasan Gökpınar başkanlığında toplanan 26 maha...

Sosyal medyada karalama kampanyası

Sosyal medyada karalama kampanyası

Barış Pınarı Harekatı’nın ilerlemesiyle YPG/PKK terör örgütü yandaşlarının sosya...

Milli Savunma Bakanı Akar: TSK'nın envanterinde kimyasal silah yok

Milli Savunma Bakanı Akar: TSK'nın envanterinde kimyasal silah yok

Milli Savunma Bakanı Akar, "TSK'nın envanterinde kimyasal silah olmadığı herkes...

Eski fotoğraflarla manipülasyon çabası

Eski fotoğraflarla manipülasyon çabası

Barış Pınarı Harekatı aleyhine sosyal medyada yürütülen dezenformasyon girişimle...

Toplam 637 terörist etkisiz hale getirildi

Toplam 637 terörist etkisiz hale getirildi

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek,...