Dijital detoks

Teknoloji çağının beraberinde getirdiği dijital bağımlılıktan 48 saat uzaklaştıran Buca Belediyesi Teknolojik Uyku Festivali’nin 3’üncüsü için başvurular başlıyor.

Dijital detoks
Buca Belediyesi Teknolojik Uyku Festivali bu yıl 2 kez düzenlenecek. Dünyada bir ilk olan Teknolojik Uyku Festivali’nin 3.’sü için başvurular başlıyor. Buca Belediyesi Kaynaklar’ın yemyeşil eşsiz doğasının içinde, cep telefonu ve tabletlerin yasak olduğu festivalin yoğun talep görmesi üzerine bu yıl iki kez yapmaya karar verdi.
Teknolojik Uyku Festivali’nin 2018’deki ilk etabı 27-28-29 Temmuz tarihleri arasında sadece Buca’da ikamet eden vatandaşların katılımıyla yapılacak. 5-6-7 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak ikinci festival ise ulusal ve uluslararası katılımla gerçekleştirilecek. Buca Belediyesinin Radyo Romantik Türk işbirliğiyle düzenlediği festivalin Buca etabı için hazırlıkları tamamlayan Festival komitesi ön kayıt için başvurularını 8-13 Temmuz tarihleri arasında www.uykufestivali.com adresinden almaya başlayacak. 

27 Temmuz 2018 Cuma akşamüstü başlayacak olan 3.Teknolojik Uyku Festivali (Buca) etabına katılma şansı yakalayan katılımcılar dijital bağımlılıktan uzaklaşıp, yüz yüze iletişimi yeniden keşfedecek. Sanal dünyanın bilgi kirliliğinden ve ilişkileri kopartıp yalnızlaştıran yapısından 48 saat kopma cesaretini gösterecek katılımcılar, yaşayacakları ilginç deneyim öncesi cep telefonu, tablet gibi teknolojik cihazlarını festival alanı girişinde yetkililere teslim edecek, doğanın, arkadaşlığın, yüz yüze iletişimin ve doyumsuz lezzetlerin keyfine varacak.
TEKNOLOJİK UYKU
Buca Kaynaklar’ın eşsiz doğasında teknolojik uykuya dalacak olan Uyku Festivali misafirleri, doğa ve yepyeni insanlarla baş başa kalacakları unutulmaz zamanlar için çadırlarını kurup, “teknolojik uykuya” geçecek. Festival, doğanın kendine has sessizliğinde kitap okuyup dinlenmek isteyenler için kitaplarla çevrili okuma bölümü, yeşile ve oksijene doymak isteyenler içinse geleneksel spor aktiviteleri sunacak. Yakan top, ip çekme, çuval yarışı gibi unutulmaya yüz tutmuş onlarca oyunu hep birlikte oynama fırsatı da yakalayacak olan festival katılımcıları, dev kamp ateşi etrafında hep birlikte şarkılar söyleyip, organik ürünlerle hazırlanan muhteşem lezzetleri tatma fırsatı yakalayacak. HABER MERKEZİ

Diğer Haberler

Doğaya can veriyorlar

Doğaya can veriyorlar

Gaziemir Belediyesinin desteğiyle kurulan Gaziemir Üretici Kadınlar Kadın Girişi...

11 ayda bin 138 kişi yararlandı

11 ayda bin 138 kişi yararlandı

Buca Belediyesi Çamlıkule Kültür Sanat ve Spor Merkezi’nde hizmet veren Eşya ve...

Ekipten Başkan Acar’a teşekkür

Ekipten Başkan Acar’a teşekkür

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün izi...

Emre Kongar Konak’a konuk oldu

Emre Kongar Konak’a konuk oldu

Konak Belediyesi’nin her ay farklı bir yazarın konuk edildiği ‘Yazarlar Yazarlar...

Çok beğendiler

Çok beğendiler

Karşıyaka Belediyesi Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü, internet dünyasını...

Ege’de dil atölyesi çalışmaları başladı

Ege’de dil atölyesi çalışmaları başladı

Ege Üniversitesi (EÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunda 2. Ege Üniversitesi Dil Öğre...