Geri sayım başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in 96. kurtuluş yıldönümünü etkinliklerle kutlayacak. Zafer Yürüyüşü ile başlayacak tören kutlamaları Türk Yıldızları ve Solo Türk’ün gösterileri ile doruğa çıkacak

Geri sayım başladı
Hem İzmir’in hem de Türkiye’nin kurtuluş günü olarak şanlı tarihimizde çok özel bir yeri olan 9 Eylül 1922’nin 96. yıldönümü, yine muhteşem törenlerle kutlanacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in bu coşkusunu zengin programla tüm kente yayacak.
İzmirliler, 9 Eylül pazar gününe Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 96.Yıl Zafer Yürüyüşü ile başlayacak. Saat 09.00’da Basmane Karakolu önünden başlayacak tarihi yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. Türk Ordusu’nun İzmir’e girerken kullandığı güzergah üzerinde düzenlenen yürüyüşte Gaziler, Anafartalar ve İkiçeşmelik caddelerini takip edecek İzmirliler, 350 metre uzunluğundaki dev Türk bayrağını birlikte taşıyacak.
Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenler, saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayıp, ardından Hükümet Konağı’ndaki bayrak töreni ile devam edecek. Cumhuriyet Meydanı, saat 11.15’ten itibaren konser ve gösterilerin yer aldığı kutlamaları izlemek isteyen on binlerce İzmirliye kucak açacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, burada İzmirlilere hitap edecek. Programda Kültür Modern Brass Ensemble Orkestrası Konseri, Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu gösterileri, İzmir Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu Dinletisi ve şiir dinletisi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Dans ve Ritim Topluluğu gösterisi de yer alacak.
NEFES KESECEKLER
Saat 17.00’de Süvari Birlikleri’nin Cumhuriyet Meydanı’ndan Gündoğdu Meydanı’na gerçekleştireceği yürüyüşten hemen sonra İzmir semaları, saat 17.30’dan itibaren önce Solo Türk ardından da Türk Yıldızları’nın nefes kesen gösterilerine sahne olacak. İzmir’in 96. yıl kurtuluş coşkusu, 9 Eylül akşamında zirve yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde saat 20.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak Fener Alayı yürüyüşü sırasında İzmirliler, ellerindeki Türk bayraklarıyla Kordon’u adeta “gelincik tarlasına” çevirecek. Gündoğdu Meydanı’na kadar devam edecek Fener Alayı’nın ardından, saat 21.00’de, Türk Rock Müziğinin efsane ismi Haluk Levent ve Olten Filarmoni Orkestrası aynı sahneyi paylaşacak. Gece, İzmir Marşı eşliğinde lazer ve ışık gösterileriyle devam edecek.  HABER MERKEZİ
 

Diğer Haberler

Köy Akademileri Selçuk Efes’te

Köy Akademileri Selçuk Efes’te

Selçuk Efes’te kültür sanatı filizlendirecek olan “Köy Akademileri Projesi” haya...

Bornova Belediyesi güç birliği yapacak

Bornova Belediyesi güç birliği yapacak

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, belediyeciliğin çok farklı alanlarda...

Çiğli’de kurslara büyük ilgi var

Çiğli’de kurslara büyük ilgi var

İğne oyası, panç ve bargello nakışları ile kanaviçe branşlarında açılan kurslara...

Çocuklarınızın fotoğrafını asın

Çocuklarınızın fotoğrafını asın

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediye hizmet binalarındaki çalı...

Atık ilaçlar için örnek işbirliği

Atık ilaçlar için örnek işbirliği

Konak’ta evlerde biriken ilaçların toplanarak imha edilmesini ve böylece çevreye...

Bayraklılı çocuklar MÜZEYİ GEZDİ

Bayraklılı çocuklar MÜZEYİ GEZDİ

Bayraklı Belediyesi, tarafından düzenlenen gezi programı kapsamında kültür merke...