ÖĞRENCİLERDEN BAYSEM’E TEŞEKKÜR

Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (BAYSEM), öğrencileri emeklerinin karşılığını İzmir’de en iyi liselere yerleşerek aldı. MEB tarafından bu yıl ilk defa uygulanan liselere geçiş sınavı (LGS)’ye katılan 182 öğrenciden 180’i Fen, Anadolu ve Anadolu Meslek liselerini kazandı. Öğrenciler sınavda aldıkları başarılı sonuçların BAYSEM’in eğitimleri sayesinde olduğunu belirterek, öğretmenlerine ve Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’a teşekkür etti.

ÖĞRENCİLERDEN BAYSEM’E TEŞEKKÜR
İzmir Atatürk Lisesi başta olmak üzere Bornova Anadolu lisesi, İzmir Kız Lisesi gibi İzmir’in en nitelikli liselerine yerleşme hakkı kazanan başarılı öğrencilerden Ahsen Göktaş, “416 puanla Atatürk Lisesi’nin İngilizce bölümünü kazandım. BAYSEM’de hocalarım güler yüzle çok iyi ders anlattı. Test çözerek konuları pekiştirdik. Deneme sınavları ile katkı yaptık. Dershaneme ve hocalarıma teşekkür ediyorum” dedi. Cemre Cansın Akbulut ise, “BAYSEM’in katkılarıyla 15 Temmuz Anadolu Lisesini kazandım. Okuldaki derslerde öğrendiğim konuları burada pekiştirdim. BAYSEM’e ve bizlere bu imkanı sağlayan belediye başkanımız Hasan Karabağ’a teşekkür ederim” diye konuştu.
ATATÜRKÇÜ BİREYLER YETİŞİYOR
BAYSEM’le çocukların gelecekle ilgili alacakları kararlara rehberlik ettiklerini ve onların en iyi okullarda eğitim almaları için çalıştıklarını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Bayraklı’da Atatürk, cumhuriyet ve bayrak sevgisiyle; değerlerine bağlı, çağdaş, yenilikçi, laik bireyler yetişiyor. Öğrencilerimiz her yıl olduğu gibi bu yılda Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde aldıkları eğitimlerle üniversiteye geçiş sınavında olduğu gibi liselere geçiş sınavında da yüzde yüzlük başarı elde etti. Girdikleri sınavlarda aldıkları sonuçlarla İzmir’in en iyi okullarında eğitim almaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyorum” dedi.  İHA
 

Diğer Haberler

Dünya çocukları Karşıyaka’da buluştu

Dünya çocukları Karşıyaka’da buluştu

Uluslararası 23 Nisan Karşıyaka Çocuk Şenliği, 27’nci kez dünya çocuklarını Karş...

‘Çevre dostu’ proje

‘Çevre dostu’ proje

Kariıyaka Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Sıfır Karbon Noktası’ başlıklı proje...

Balçova termal yeniden doğuyor

Balçova termal yeniden doğuyor

Türkiye’nin ve İzmir’in sağlık turizminde tarihi en eski ve önde gelen markası B...

Westpark’tan 23 Nisan eğlencesi

Westpark’tan 23 Nisan eğlencesi

Çocuklara özel düzenlediği birbirinden eğlenceli etkinliklerle hem minikleri hem...

Haydi çocuklar lego festivaline!

Haydi çocuklar lego festivaline!

İzmir Optimum’da düzenlenecek Lego Festivali’nde çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemen...

Mis kokulu festival başlıyor

Mis kokulu festival başlıyor

22.Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali 3-5 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşt...