“Biz Böyleyiz”e İzmir’de özel gala  

“Biz Böyleyiz” filmi çekildiği İzmir’de gala düzenlendi. Film ekibi, Optimum Alışveriş Merkezi’nde yapılan galada seyircilerle buluşarak söyleşi yaptı

“Biz Böyleyiz”e İzmir’de özel gala  
“Biz Böyleyiz” filminin İzmir galası Optimum Alışveriş Merkezi’nde yapıldı. Galaya filmin yönetmeni Caner Özyurtlu, filmin senaristlerinden ve aynı zamanda başrol oyuncusu Berrak Tüzünataç, Meriç Aral ve Boran Kuzum katıldı. Film ekibi, ziyaretçilerle söyleşi gerçekleştirdi.
Yönetmen Caner Özyurtlu, İzmir’de film çekmenin güzel olduğunu söyleyerek “Bize de bir İstanbul arası verdirmiş oldu ve şimdi de burada filmi izletmek ve seyircilerden yorum almak heyecan verici. Bu filmde ben oynamadım ama kendime göre daha iyi oyuncularla çalıştım. Filmin müziklerinde 90’lar tadı var. Çoğumuzun çocukluğunu geçirdiği dönem 90’lı yıllardı ve müzik seçimini de ona göre yaptık. Genel olarak filmin renkleri ve görsellerinde tatlı bir nostalji hissi var” dedi. Filmin başrol oyuncusu Berrak Tüzünataç ise, filmin yapım sürecinden bahsederek, “Aklıma bir fikir geldi. Benimle aynı oranda heyecan duyan arkadaşlarım vardı çevremde. Sonuç olarak hep birlikte buradayız. Çok güzel bir duygu, mutluyuz. Oynamasını hayal ettiğimiz her oyuncu bu filmin içinde olmayı istedi. Filmin deniz kenarında olacağı belliydi ve idealimde de İzmir vardı. Ana mekanımız da dilediğimiz gibi Urla oldu. Yazın Ege’de çalışmak harikaydı” diye konuştu.
BÜYÜK KEYİF ALDIM
Filmde Emrah karakterini canlandıran oyuncu Boran Kuzum ise, “Emrah da bütün bu etrafında olan trajikomik olaylara espriyle cevap veren ve onların hissettikleri şeyleri yüzlerine vurmaktan çekinmeyen bir karakter. Filmde oynarken çok büyük bir keyif aldım. Çok şanslı hissediyorum, çünkü birlikte oynadığım oyuncular üreticiliklerini her alanda gösteren şahane insanlar. Ben de bir parçası oldum ve hep beraber çok güzel bir şey ürettik. Bu hissimiz de eminim ki seyirciye geçecektir” ifadelerini kullandı.
FİLMİ ÇEKERKEN ÇOK EĞLENDİK
Filmde Beril karakterini canlandıran oyuncu Meriç Aral, oynadığı karakterden bahsederek, “Filmde izleyiciyle beraber bütün olan biteni gözlemleyen kişiyi oynuyorum. İzmir’de çok güzel bir süreç geçirdik gerçekten. Filmi çekerken çok eğlendik. Umarım izleyenler de beğenir” dedi.  
Yoğun katılımın yaşandığı galada, film ekibi daha sonra seyircilerle birlikte filmi izledi. Film, yıllar sonra yeniden bir araya gelen bir arkadaş grubunun hikayesini konu ediyor. Çocukluk ve gençlik dönemlerini birlikte geçiren bir grup arkadaş, yetişkinliğe geçmeleriyle birlikte farklı yönlere savrulur. Nezihe’nin ellerinde büyüyen arkadaşlar, hayatta en değer verdikleri kişi olan Nezihe’nin rahatsızlandığını öğrendiklerinde büyük bir üzüntüye kapılırlar. Bu süreçte Nezihe’nin yanında olmak isteyen arkadaşlar, İstanbul’dan Nezihe’nin İzmir’deki evine gider. Birbirlerinden tamamen farklı karakterlere sahip olan arkadaşlar, bu vesileyle birkaç günlüğüne bir arada kalmak zorunda kalır. Bu süreç, sürpriz gelişmelerin ve geçmişe yönelik hesaplaşmaların yaşanmasına neden olur. İHA/İZMİR
 

Diğer Haberler

İzmir’de “Blues Çarşambaları”

İzmir’de “Blues Çarşambaları”

60,70 ve 80’lerin en sevilen Blues şarkılarının çalınacağı “Blues Geceleri”, kon...

Pınar Çocuk Tiyatrosu çocuklarla buluşacak

Pınar Çocuk Tiyatrosu çocuklarla buluşacak

Türkiye’nin dört bir yanındaki milyonlarca çocuğu ücretsiz olarak tiyatroyla bul...

Karşıyaka Çocuk Müzesi’nde çevre dostu etkinlik

Karşıyaka Çocuk Müzesi’nde çevre dostu etkinlik

Karşıyaka Belediyesi Evrensel Çocuk Müzesi ve Ege Orman Vakfı, Enerji Verimliliğ...

Tekerlekli sandalyede dans büyüledi

Tekerlekli sandalyede dans büyüledi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Tekerlekli Sandalye Dans Projesi AASS...

İzmarit ezen kadınlar

İzmarit ezen kadınlar

Yazar Ceyda Sevgi Ünal Edebiyat Dünyasına çarpıcı bir kitap olan “İzmarit” ile m...

Bu kavgada mola istemek yoktur

Bu kavgada mola istemek yoktur

BTA Kurucusu Yönetmen-Yazar Hayrettin Filiz, Türk Edebiyat Dünyasından “Edebiyat...