CAN YOLDAŞIM’LA EN GÜZEL FOTOĞRAFLAR Kıyasıya yarıştı

Seferihisar Belediyesi, Seferihisar Kent Konseyi, Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği ortaklığıyla düzenlenen ulusal “Can Yoldaşım” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı

CAN YOLDAŞIM’LA EN GÜZEL FOTOĞRAFLAR Kıyasıya yarıştı
Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TSFS) kontrolünde düzenlenen “Can Yoldaşım” konulu fotoğraf yarışmasına 640 fotoğrafçı 2 bin 70 fotoğrafla katıldı. Yarışmanın seçici kurulunda Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde Nezaket Tekin, Aydoğan Colour’dan Selvinaz Aydoğan, İFOD’tan Murat Kaptan ve TSFS Temsilcisi Metin Aras yer aldı.
DERECEYE GİRENLER
Yarışmanın sonuçları Seferihisar Sığacık’ta düzenlenen Can Yoldaşım Şenliği’nde açıklandı. Aydın’dan katılan Oğuz İpçi “Şevkat” isimli fotoğrafıyla yarışmanın birincisi oldu. Van’dan katılan Musa Talaşlı “hayvan sevgisi” isimli fotoğrafıyla ikinci, İstanbul’dan katılan Ahmet Mücen “dost” isimli fotoğrafıyla üçüncü oldu. Yarışmanın birincisi TFSF altın madalya ve bin 500 TL, ikincisi TFSF gümüş madalya ve bin TL, üçüncüsü TFSF bronza madalya ve 750 TL almaya hak kazandı.
250 TL ödülden oluşan dokuz adet mansiyon ödülleri de, Hakan Yaralı, Süleyman Hülker, Kayhan Güç, Alper Tüydeş, Emre Akıllı, Gürkan Öztürk, Nazmi Çaykara, Emel Oğuz Atasoy, Emrah Yorulmaz isimlerine verildi.
KATILIM YÜKSEK OLDU
Yarışmanın tamamlanmasının ardından açıklamalar yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Beklediğimizin çok üzerinde bir katılım oldu. Can Yoldaşım isimli sokak hayvanları konulu bir fotoğraf yarışmasına bu kadar yüksek katılımın olması, doğayı, hayvanı seven vicdanları körelmemiş insanlarımızın ne kadar çok olduğunu bize gösterdi ve geleceğe dair umutlarımızı arttırdı. Tüm yarışmacıları gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca fotoğrafları tek tek inceleyen jüri üyelerimize de şükranlarımı sunuyorum” dedi.  HABER MERKEZİ
 

Diğer Haberler

Manisa’da tarihi cami yok oluyor

Manisa’da tarihi cami yok oluyor

Manisa bölgesinin en önemli kültür varlıkları arasında yer alan ve 20 yıl öncesi...

Yazar Metin Hara İzmirlilerle buluşacak

Yazar Metin Hara İzmirlilerle buluşacak

Yazar Metin Hara, İzmirlilerle “Düşünce Gücünü Aktive Etmek” konferansı ile bulu...

Atatürk ve Moda fotoğraf sergisi

Atatürk ve Moda fotoğraf sergisi

Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen “Cumhuriyet ve Atatürk Günleri” kapsamınd...

Barış Sarıbaş’tan İzmir’e yeni sergi

Barış Sarıbaş’tan İzmir’e yeni sergi

Jules Verne’in “Seksen Günde Devr-i Alem” ve “Balonla Beş Hafta” romanlarından i...

500 yıl geriye  götüren buluş

500 yıl geriye götüren buluş

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale Hierapolis Antik Kenti’nde ya...

İzmir’de UNICEF sergisi açıldı

İzmir’de UNICEF sergisi açıldı

İzmir’de, “İhsan Doğramacı’dan Günümüze (1958-2018) UNICEF Türkiye Milli Komites...