MaviBahçe’de Caz Festivali Coşkusu

MaviBahçe Jazz Festivali’nin ilk gününde sahne alan Türkiye’nin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, Hollanda’yı ağlatan ses olarak tanınan Karsu ve Flapper Swing izleyicilere müzik ziyafeti sundu

MaviBahçe’de Caz Festivali Coşkusu
ASİYE ARSLAN
MaviBahçe Jazz Festivali’nin ilk gününde sahne alan jazz ustaları, izleyicilere muhteşem bir gece yaşattı. Türkiye’nin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, Hollanda’yı ağlatan ses olarak tanınan Karsu ve Flapper Swing şarkılarıyla festival alanını dolduran izleyicilere müzik ziyafeti sundu.
İzmir ve çevresinden geçen yıl 30 bine yakın caz tutkunun izlediği muhteşem organizasyon MaviBahçe Kent Meydanı’nda başladı. Kentin alışveriş ve yaşam merkezi MaviBahçe tarafından düzenlenen, İzmir ve bölge halkının büyük ilgi gösterdiği Jazz Festivali’nin ilk gününün konukları 1920 ve 1930’ların caz standartlarını kendi tarzlarıyla harmanlayarak yorumlayan Flapper Swing, Türkiye’nin önde gelen caz piyanistlerinden biri olan Kerem Görsev Quartet ve ‘Hollanda’yı ağlatan ses” olarak tanınan sanatçı Karsu oldu. Flapper Swing’in performansı izleyicilerden büyük alkış aldı. Kent Meydanı’nı dolduran müzikseverler Kerem Görsev Quartet’in müzik şovuna alkışlarıyla eşlik etti. İzmirliler, gecenin son sanatçısı Karsu’nun şarkılarını hep bir ağızdan eşlik ederek söyledi. İzmir Lindy Hoppers ve Lindy Hop İzmir dans grupları seyircilerle birlikte dans ederek festivale renk kattı.
DOPDOLU PROGRAM
İzleyicilerine müzik şöleni sunacak festival ikinci gününde dopdolu programıyla devam edecek. ENBE Orkestrası’nın yeni albümünde seslendirdiği parçayla dikkat çeken Ezgi Ayçe, Dünyaca ünlü Yunan udçu, piyanist ve besteci Alekos Vretos Project ve dünyaca ünlü Türk neyzen ve besteci Mercan Dede sahnede müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatacak. Türkiye’nin en başarılı caz vokallerinden Jehan Barbur ve Sibel Köse, Caz, blues sanatçısı Erkan Oğur festivalin son günü izleyiciler ile buluşacak. Festival boyunca düzenlenecek sürpriz etkinlikler ve hediye yağmuru, izleyicilere neşeli anlar yaşatacak. Müzikseverler etkinlikleri ücretsiz olarak izleyebilecek.
30 BİN İZLEYİCİ REKORU
Şehrin yeni yaşam merkezi MaviBahçe, geçtiğimiz yıl aynı tarihlerde düzenlediği Jazz Festivali’nde 30 bin izleyiciyi ağırlamıştı. Binlerce müziksever, üç gün boyunca müziğin ve dansın harmanlandığı konserler sayesinde keyifli ve neşeli saatler yaşamıştı. Festivale katılan dünyaca ünlü sanatçılar; Ramona, Fatih Erkoç, Kerem Görsev, Elif Çağlar, Della Miles, Tolga Bilgin, Emin Fındıkoğlu, Jam Session ve Tuncay Kayış sahne performanslarıyla izleyicileri adeta büyülemişti.
Kutu
JAZZ FESTİVALİ PROGRAMI
İKİNCİ GÜN
Ezgi Ayçe, The Alekos Vretos Project, Mercan Dede
ÜÇÜNCÜ GÜN
Jehan Barbur, Sibel Köse, Caz, Erkan Oğur

Diğer Haberler

Konak’ta zafere özel sergi

Konak’ta zafere özel sergi

Konak Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü yılını ‘18 Mart Çanakkale Zaferi...

Bornova'da 'Farkındalık İçin +1 Fark Yarat' etkinliği

Bornova'da 'Farkındalık İçin +1 Fark Yarat' etkinliği

21 Mart Dünya Down Sendromular Farkındalık Günü, Bornova Belediyesi'nin düzenlen...

Bu ‘İstasyon’da  sanat var!

Bu ‘İstasyon’da sanat var!

Buca İstasyon Grubu birinci karma resim- heykel sergisi açılışı tarihi Havagazı...

Tom ve Jerry, minik sevenleriyle buluşacak

Tom ve Jerry, minik sevenleriyle buluşacak

Tom ve Jerry’nin haylazlıklarının başına neler açtığını merak ediyor musunuz? Ma...

Birbirlerinin öyküsünü arayanlar

Birbirlerinin öyküsünü arayanlar

Giusi Quarenghi’nin kaleme alarak dünya edebiyatına kazandırdığı ‘Ben ve Sen’, b...

İzmir’de “Frankofoni” zamanı

İzmir’de “Frankofoni” zamanı

İzmir Fransız Kültür Merkezi, Uluslararası Frankofoni Günü kapsamında şiir yarış...