Önce eğlendiler sonra eğlendirdiler

Konak Belediyesinin okulların kapanmasıyla yaz tatiline giren çocuklar için açtığı yaz okullarının kapanış etkinliğinde eğlenceli anlar yaşandı. Etkinlikte dans, müzik ve film gösterimi gerçekleşti

Önce eğlendiler sonra eğlendirdiler
Konak Belediyesinin okulların kapanmasıyla yaz tatiline giren çocuklar için açtığı yaz okullarının ikinci etabı da sona erdi. Bu yıl 12 merkezde iki dönem halinde düzenlenen yaz okullarından yaklaşık 2 bin çocuk faydalandı. Dört haftalık eğitimlerde bol bol eğlenen minikler kapanış etkinliklerinde bu kez eğlendirdi.
KEYİFLİ ANLAR
İkinci dönem yaz okullarının kapanış etkinliği Konak Belediyesi Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapıldı. Şenlik havasında geçen etkinlikte çocuklar yaz okulu anılarını paylaştı, dans, müzik ve film gösterimi eşliğinde eğlenceli anlar yaşattı. Yaz okulunda edindikleri yetenekleri de bu gösterilerde sergileme fırsatı buldu.
İYİ SONUÇLAR VERDİ
Miniklerin gösterilerini sadece veliler değil, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da izledi. Yaz okulu kursiyerlerinin eğlenceli gösterilerini keyifle izleyen Pekdaş, etkinlikte yaptığı konuşmada bu yıl 12 merkezde açtıkları yaz okullarının çok iyi sonuçlar verdiğini söyledi. Pekdaş, “Yaz okullarının bir diğer amacı da kentli yurttaş olabilen, geleceğini planlayan, ileriye dönük hayaller kurabilen çocuklar yetiştirmekti. Ülkemizin geleceği için birlikte iyi şeyler yapmayı hayal ettik. Çünkü gelecek onlarındı ve onların hayattan tat alan, sağlığına özen gösteren, küçüklerini koruyan, büyüklerine saygılı davranan iyi insanlar olarak yetişmeleri istiyorduk” dedi.
ÖZGÜR BİREYLER
“Yerel yönetimlerin bir görevi de iyi yurttaş yetiştirmek” diyen Pekdaş, Cumhuriyet’in de bu temeller üzerine kurulduğunu söyledi. Pekdaş, “Şimdi bizim görevimiz çocuklarımızın özgür bireyler olarak yaratıcılıklarını sonuna kadar koruyabilmelerini sağlamak olmalı” dedi. Kendisini kamucu belediye başkanı olarak tanımlayan Pekdaş, “Fırsat eşitliği, adalet için kamucu bir belediyecilik anlayışıyla bu hizmetlerden tüm çocuklarımızın faydalanmasını sağlamakla olur. Kamuculuk, iyi yurttaş yetiştirmek için gerekli. İyi yurttaşlar ve özgür bireyler olmaları için de bu çalışmalarımız önemli. Onların kendileriyle barışık olmalarından çok şey öğreniyoruz“ diye konuştu. Konuşmaların ardından eğlencelere geçildi. Başkan Pekdaş, minik kursiyerlerle birlikte sahnede dans da etti. İHA/İZMİR

Diğer Haberler

Manisalılar ‘İkinci Bahar’ ile güldü

Manisalılar ‘İkinci Bahar’ ile güldü

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alfonsa Paso’nun yazdığı, Abdullah Başkıran’ın yön...

Prof. Dr. Budak, “Tezhip ve çini çok özel bir alan”

Prof. Dr. Budak, “Tezhip ve çini çok özel bir alan”

Ege Üniversitesi’nde “Tezhip ve Çini Sergisi” sanatseverlerle buluştu

2 bin 500 yıllık tümülüs bulundu

2 bin 500 yıllık tümülüs bulundu

Son günlerde ortaya çıkarılan tarihi kalıntılarla basında sıkça yer bulan İzmir’...

Renkli günler

Renkli günler

İzmir, önümüzdeki günlerde birçok kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak....

Manisa’da tarihi cami yok oluyor

Manisa’da tarihi cami yok oluyor

Manisa bölgesinin en önemli kültür varlıkları arasında yer alan ve 20 yıl öncesi...

Yazar Metin Hara İzmirlilerle buluşacak

Yazar Metin Hara İzmirlilerle buluşacak

Yazar Metin Hara, İzmirlilerle “Düşünce Gücünü Aktive Etmek” konferansı ile bulu...