Önce eğlendiler sonra eğlendirdiler

Konak Belediyesinin okulların kapanmasıyla yaz tatiline giren çocuklar için açtığı yaz okullarının kapanış etkinliğinde eğlenceli anlar yaşandı. Etkinlikte dans, müzik ve film gösterimi gerçekleşti

Önce eğlendiler sonra eğlendirdiler
Konak Belediyesinin okulların kapanmasıyla yaz tatiline giren çocuklar için açtığı yaz okullarının ikinci etabı da sona erdi. Bu yıl 12 merkezde iki dönem halinde düzenlenen yaz okullarından yaklaşık 2 bin çocuk faydalandı. Dört haftalık eğitimlerde bol bol eğlenen minikler kapanış etkinliklerinde bu kez eğlendirdi.
KEYİFLİ ANLAR
İkinci dönem yaz okullarının kapanış etkinliği Konak Belediyesi Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapıldı. Şenlik havasında geçen etkinlikte çocuklar yaz okulu anılarını paylaştı, dans, müzik ve film gösterimi eşliğinde eğlenceli anlar yaşattı. Yaz okulunda edindikleri yetenekleri de bu gösterilerde sergileme fırsatı buldu.
İYİ SONUÇLAR VERDİ
Miniklerin gösterilerini sadece veliler değil, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da izledi. Yaz okulu kursiyerlerinin eğlenceli gösterilerini keyifle izleyen Pekdaş, etkinlikte yaptığı konuşmada bu yıl 12 merkezde açtıkları yaz okullarının çok iyi sonuçlar verdiğini söyledi. Pekdaş, “Yaz okullarının bir diğer amacı da kentli yurttaş olabilen, geleceğini planlayan, ileriye dönük hayaller kurabilen çocuklar yetiştirmekti. Ülkemizin geleceği için birlikte iyi şeyler yapmayı hayal ettik. Çünkü gelecek onlarındı ve onların hayattan tat alan, sağlığına özen gösteren, küçüklerini koruyan, büyüklerine saygılı davranan iyi insanlar olarak yetişmeleri istiyorduk” dedi.
ÖZGÜR BİREYLER
“Yerel yönetimlerin bir görevi de iyi yurttaş yetiştirmek” diyen Pekdaş, Cumhuriyet’in de bu temeller üzerine kurulduğunu söyledi. Pekdaş, “Şimdi bizim görevimiz çocuklarımızın özgür bireyler olarak yaratıcılıklarını sonuna kadar koruyabilmelerini sağlamak olmalı” dedi. Kendisini kamucu belediye başkanı olarak tanımlayan Pekdaş, “Fırsat eşitliği, adalet için kamucu bir belediyecilik anlayışıyla bu hizmetlerden tüm çocuklarımızın faydalanmasını sağlamakla olur. Kamuculuk, iyi yurttaş yetiştirmek için gerekli. İyi yurttaşlar ve özgür bireyler olmaları için de bu çalışmalarımız önemli. Onların kendileriyle barışık olmalarından çok şey öğreniyoruz“ diye konuştu. Konuşmaların ardından eğlencelere geçildi. Başkan Pekdaş, minik kursiyerlerle birlikte sahnede dans da etti. İHA/İZMİR

Diğer Haberler

Küçükler için askıda tiyatro

Küçükler için askıda tiyatro

Esendere Kültür ve Sanat Derneği (EKSD) tarafından “Büyükler İçin Askıda Müzik,...

Pınar’dan çocuklara “OYUN MAKİNESİ”

Pınar’dan çocuklara “OYUN MAKİNESİ”

Pınar’ın, çocukların gelişimlerine katkı sağlamak ve yaratıcılıklarına destek ol...

Ödüllü filmler seyirciyle buluştu

Ödüllü filmler seyirciyle buluştu

Türkiye’de kısa film alanında platform oluşturma hedefiyle yola çıkan ve 15 yıld...

Oyunda Büyümek raflarda yerini aldı

Oyunda Büyümek raflarda yerini aldı

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlanan ‘Oyunda Büyümek’ adlı kit...

Mülteci hayatlara dokunan festival

Mülteci hayatlara dokunan festival

İzmir Fransız Kültür Merkezi, bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Mülteci Fil...

Oteldeki hayatlar 

Oteldeki hayatlar 

Yıllardır Yeni Şükran Oteli’nde yaşayan üç kişinin hayatına fotoğraf diliyle tan...