Rekorunu yeniledi

1987 yılında kağıda yapılan zamları protesto amacıyla yayınladığı minyatür kitaplarla uluslararasında haber olan Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Başkanı Şair Yazar Ümit Yaşar Işıkhan, her yıl yenilediği rekorunu bu yıl da yeniledi

Rekorunu yeniledi

ALİ TAYDAŞ

Azerbaycan’da bulunan Minyatür Kitaplar Müzesi’nde Türkiye’yi temsil eden ve müze ile birlikte Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Başkanı Şair Yazar Ümit Yaşar Işıkhan bu yıl, geçen seneki 0.6 x 0.8 cm ve 0.23 gram olan “Aşktan Sonra Hüzün” isimli şiir kitabını bu yıl 0.4 x 0.6 cm , 0.9 gram ve 2000.Tl fiyatıyla basına ve kamuoyuna tanıtılacaktır.

ÇAKAL CARLOS’A ARMAĞAN

TÜYAP 23. İzmir Kitap Fuarı’nda yarın saat 15.00 de 1-A salonu 703 Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği standında basının ve halkın önünde ölçüleri teyid edilerek “Okunabilir, dünyanın en küçük şiir yapıtı” olarak kamuoyuna takdim edileceğini söyleyen Işıkhan, bu yapıtı ile kendine ait rekoru yenilediğini ve bundan sonra daha küçük, daha hafif yapıt üretmeye son verdiğini, okunabilir , sayfa sayısı, hafifliği ve okunuyor olması özelliğiyle dünyanın en küçük yapıtı olduğunu bunu da dünya mazlum halklarının sesi, soluğu ve kardeşi olan; yaşayan en son devrimci olarak tanımladığı manevi ağabeyim dediği Ilıch Ramirez Sanchez’e, Çakal Carlos’a armağan ettiğini söyledi.

ALTINDAN BİLE PAHALI

Daha önceki yapıtlarında olduğu gibi, okunabilir dünyanın en küçük, en hafif bunun ve en pahalı kitabı olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren bu yapıtını altından pahalı olması sebebiyle ancak koleksiyonerlere ( 2000 TL) satılacağını halka dönük bir fiyat olmadığını, altından daha pahalı olan bu yapıtını, ülkemizin tanıtımı için dünyanın en önemli kütüphanelerinde sergilenmek üzere göndereceğini söyledi. Söz konusu “Okunabilir, dünyanın en küçük, en hafif ve en pahalı kitabı” TÜYAP 23. Kitap Fuarı’nda 22 Nisan’a kadar 1-A salon ve 703 nolu Uluslar arası Aktivist Sanatçılar Birliği standında sergilenecektir.

Diğer Haberler

Yazar Nöstlinger hayatını kaybetti

Yazar Nöstlinger hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü çocuk ve gençlik edebiyatı yazarı Christine Nöstlinger, 81 yaşında...

İzmir’in müzikleri APİKAM’da

İzmir’in müzikleri APİKAM’da

Büyükşehir’in kuruluşunun 150. yılı kapsamında kent kültürünü ve tarihini konu a...

Sanat sokakta

Sanat sokakta

Büyükşehir tarafından 150. yıla özel “Uluslararası İzmir Duvar Resimleri Çalışta...

Konak’ta sinema keyfi başlıyor

Konak’ta sinema keyfi başlıyor

İzmir’in sıcak yaz akşamları Konak Belediyesince düzenlenen Yazlık Sinema Günler...

BBŞT İzmirli sanatseverlerle

BBŞT İzmirli sanatseverlerle

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu birbirinden güzel oyunları sanatseverlerle bu...

Sinema keyfi mahallelere taşınıyor

Sinema keyfi mahallelere taşınıyor

Aliağa Belediyesi, yaz ayı kültür sanat faaliyetleri kapsamında sinema keyfini m...