Sinema keyfi mahallelere taşınıyor

Aliağa Belediyesi, yaz ayı kültür sanat faaliyetleri kapsamında sinema keyfini mahallelere taşıyor. Yaz Sinema Günleri’nin ilk gösterimi yarın saat 21.00’de Uzunhasanlar Mahallesi’nde yapılacak

Sinema keyfi mahallelere taşınıyor
Aliağa Belediyesi, yaz ayı kültür sanat faaliyetleri kapsamında sinema keyfini mahallelere taşıyor. Yaz Sinema Günleri’nin ilk gösterimi yarın saat 21.00’de Uzunhasanlar Mahallesi’nde yapılacak. Aliağa Belediyesi, Temmuz ve Ağustos ayı boyunca birbirinden güzel ve eğlenceli filmleri izleyiciyle buluşturacak. Farklı mahallelerde, parklarda ve meydanlarda halkın bir araya geleceği alanlarda kurulacak perde sinemaseverleri ağırlayacak.
NOSTALJİK SİNEMA KEYFİ
Yaz Sinema Günleri kapsamında temmuz sonuna kadar senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı ‘Aile Arasında’ isimli komedi filmi farklı mahallelerde perdeye aktarılacak. Tamamı ücretsiz olacak gösterimler, açık havada ‘nostaljik’ sinema keyfi yaşatacak. Gösterimler esnasında izleyicilere patlamış mısır ve gazoz ikramı da yapılacak.
BOL KAHKAHA
Senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı, yönetmenliğini Ozan Açıktan’ın yaptığı komedi türündeki ‘Aile Arasında’ isimli film Aliağalı sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. Zengin bir oyuncu kadrosuna sahip olan ‘Aile Arasında’ filminde; Engin Günaydın, Demet Evgar, Şevket Çoruh, Erdal Özyağcılar gibi birbirinden değerli oyuncuların yanı sıra filmin senaryosunu yazan Gülse Birsel de yer alıyor.
FİLMİN KONUSU
21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verince her şeyden korkan Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Aile arasında olması planlanan nikah, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür. Bu ekip düğün hazırlıkları boyunca silahlı, geleneksel, kebapçı zinciri sahibi Adanalı aileyle anlaşabilecek ve bu düğün bir terslik çıkmadan yapılabilecek midir?
“AİLE ARASINDA” GÖSTERİM TAKVİMİ
Komedi öğelerinin bolca yer aldığı ‘Aile Arasında’ isimli filmin gösterimi Temmuz sonuna kadar devam edecek. Filmin Temmuz ayı takvimi ise şöyle:
17 Temmuz Uzunhasanlar Mahallesi
19 Temmuz Yeni Şakran Mahallesi Sahil Meydanı
23 Temmuz Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı
24 Temmuz Siteler Mahallesi
26 Temmuz Helvacı Mahallesi
30 Temmuz Uzunhasanlar Mahallesi
31 Temmuz Yeni Mahalle
İHA

Diğer Haberler

Torbalı Belediyesinden sanat seferberliği

Torbalı Belediyesinden sanat seferberliği

Torbalı Belediyesi, bu kez hiç tiyatroya gitmemiş çocukları, tiyatro ile buluştu...

Yeşilova Höyüğü’ne yoğun ilgi

Yeşilova Höyüğü’ne yoğun ilgi

İzmir’de yerleşik hayatın 8500 yıl öncesine dayandığını kanıtlayan buluntuların...

Sebahattin Ali unutulmadı

Sebahattin Ali unutulmadı

Karşıyaka Belediyesi, Türk edebiyatının unutulmaz değerlerinden Sabahattin Ali’y...

Hem masal hem tiyatro

Hem masal hem tiyatro

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Kültürpark Ahşap Sahne’de gerçekleştirdiği tiyatr...

Piyano kurslarına yoğun ilgi

Piyano kurslarına yoğun ilgi

Bornova Belediyesinin Hobi ve Beceri Edindirme Kursları’nda kış dönemi başladı....

Ozan Toylan’dan ilk şiir kitabı

Ozan Toylan’dan ilk şiir kitabı

Asıl mesleği tarih öğretmenliği olan ancak yaklaşık 6 yıldır İzmir’de esnaflık y...