Sunay Akın’dan unutulmaz gece

Ünlü yazar ve şair Sunay Akın, Aliağa Belediyesinin kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahne aldı. “Sunay Akın ile Görçek” isimli yeni gösterisiyle Aliağalıların karşısına çıkan Sunay Akın, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı

Sunay Akın’dan unutulmaz gece
Ünlü yazar ve şair Sunay Akın, Aliağa Belediyesinin kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahne aldı. “Sunay Akın ile Görçek” isimli yeni gösterisiyle Aliağalıların karşısına çıkan Sunay Akın, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Gösterim öncesinde Açıkhava Tiyatrosu erken saatlerde tıklım tıklım doldu. Yoğun ilginin olduğu gösteriyi Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, eşi Özlem Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmed Ali Özkurt, Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin sanatseverlerle birlikte izledi.
Sunay Akın, tek kişilik gösterisinde seyircisi ile paylaştığı tespitlerini sinevizyon eşliğinde belge niteliğinde ki görsellerle destekleyerek, Türkiye’nin sahip olduğu kültürel ve tarihi zenginliklere vurgu yaptı. Tarih ve edebiyat konusunda geçmiş ve gelecek köprüsünü kendine has üslubuyla insanların hemen hemen her gün karşılaştığı; ancak gözden kaçırdığı ayrıntılara değinen Sunay Akın, izleyicinin beğenisini topladı.
AYAKTA ALKIŞLANDI
Bilginin en büyük güç olduğunu sık sık vurgulayan Sunay Akın, müzelerin ise bir toplumun belleği olduğunu ifade etti. Sunay Akın, yaklaşık iki saat süren gösterisinin sonunda ayakta alkışlandı. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, oyunun sonunda Sunay Akın’a Aliağa Tiyatro Günleri’ne katılımından dolayı teşekkür çiçeği ve hediye takdim etti. Başkan Serkan Acar, “Aliağamıza bir kez daha gelerek bizlere bilginin ışığında bir gece yaşattığınız için Aliağa halkı adına sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
Aliağa’da birçok kez sahne aldığını belirten Sunay Akın, “Aliağa, İzmir’de en çok geldiğim ilçelerin başında geliyor. Aliağa, İzmir ve Ege Bölgesi’nin sanata duyarlı insanlarının yaşadığı bir kent. Harika bir gece oldu. Her zamanki gibi karşımda bilgiye susamış, bilgiyi talep eden ve öğrenmek isteyen bir Aliağa vardı. Umarım buraya tekrar gelirim. Bir önceki gelişimde Atilla Arcan da buradaydı. Ne yazık ki onu kaybettik. Ama gözüm hep onu aradı. Aklımın hep bir köşesindeydi. Bu yüzden zaman zaman hüzün yaşadım. Bu geceye katılarak beni onurlandıran bütün Aliağa halkına çok teşekkür ediyorum” dedi. İHA/İZMİR

Diğer Haberler

“Çakallarla Dans 5” ekibinden İzmir’e gala çıkarması

“Çakallarla Dans 5” ekibinden İzmir’e gala çıkarması

İddialı oyuncu kadrosuyla vizyona giren ve yönetmenliğini Murat Şeker’in üstlend...

Gümüldür Mandalina Festivali’nde Sibel Can coşkusu

Gümüldür Mandalina Festivali’nde Sibel Can coşkusu

Menderes Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenen Gümüldür Mandalina Festivali...

“Piyanonun Usain Bolt’u” İzmir’e geliyor

“Piyanonun Usain Bolt’u” İzmir’e geliyor

Dakikada 765 nota vuruşuyla “dünyanın en hızlı piyanisti” olarak Guinness Rekorl...

Avrupa’nın en iyi festivalleri elinizin altında

Avrupa’nın en iyi festivalleri elinizin altında

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) Başkanı ve EFA Yönetim Kurulu üyesi F...

Haluk Levent  kahkahaya boğdu

Haluk Levent kahkahaya boğdu

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Uluslararası Diş Hekimliğinde adını d...

‘Kalpte Şahan Kanadı’ büyüledi

‘Kalpte Şahan Kanadı’ büyüledi

Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde, 2015 yılanda yaşanan trafik kazasında yaşamını yit...