Tiyatronun adresi İsmet İnönü oldu

87. İzmir Enternasyonal Fuarı’na tiyatroseverlerin ilgisi çok yoğun oldu. 8 Eylül’de izleyicisiyle buluşmaya başlayan birbirinden başarılı gösterimler 16 Eylül’e kadar devam edecek

Tiyatronun adresi  İsmet İnönü oldu
İZFAŞ tarafından düzenlenen ve 7 Eylül’de kapılarını açan 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’na tiyatroseverlerin ilgisi çok yoğun oldu. 8 Eylül’de izleyicisiyle buluşmaya başlayan birbirinden başarılı gösterimler 16 Eylül’e kadar her akşam farklı oyunlarla sahnelenmeye devam edecek. Folkart sponsorluğunda İsmet İnönü Sanat Merkezi, 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın açılışını Paul Pörner tarafından yazılan, Nedim Saban tarafından yönetilen “Şen Makas” oyunu ile yaptı. Melek Baykal, Veysel Diker, Jess Molho, Ebru Saçar, Özgür Yetkinoğlu ve Cem Güler’in oynadığı Şen Makas oyunu izleyicileri kahkahalara boğdu.

Hollandalı Yazar Maria Goos’un sevilen oyunu, “Doek!”, “Aşk Halleri” adıyla ilk kez Türkçe sahnelendi. Yönetmenliğini Işıl Kasapoğlu’nun üstlendiği ve Burak Sergen ile Zuhal Olcay’ı aynı sahnede buluşturan oyun İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde 9 Eylül Pazar günü seyircisiyle buluştu.
Başarısız bir mimarın intihar girişimini konu alan zaman zaman heyecanlandıran zaman zaman ise güldüren “İntiharın Genel Provası”nı izlemeye gelenler İsmet İnönü Sanat Merkezi’nin salonunu doldurdu.

AYAKTA ALKIŞLANDI
Usta sanatçı ve oyuncu Ali Poyrazoğlu’nun aynı isimli kitabından uyarlanan “Tamamla Bizi Ey Aşk” ilişki ve evliliklerdeki sorunları esprili bir dille gözler önüne sererek tiyatoseverler tarafından büyük ilgi ve beğeniyle izlendi. Oyuncular Ali Poyrazoğlu, Şebnem Özinal ve Melih Ekener oyunun sonunda salonu tıka basa dolduran seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.
Aziz Nesin’in öykü ve taşlamalarından derlenen ve 1995 yılından beri orijinalliği bozulmadan sahnelenen “Azizname” seyircileri güldürürken düşündürdü. Azizname’yi izlemeye gelenlerin salonda oturacak yer bulamayıp merdivenlere oturması da dikkatlerden kaçmadı. Kafa Dergisi yazarları Zafer Algöz, Can Yılmaz, Cem Davran, Candaş Tolga Işık ve Celil Nalçakan’ı okuyucuları ile bir araya getiren “5 Kafadar”da kahkahalar İsmet İnönü Sanat Merkezi koridorlarında yankılandı. Anlattıkları hikayeler ve anılarla izleyicileri gülme krizlerine sokan “5 Kafadar”ı izlemeye 

SON KONUKLAR
Anton Çehov'un kısa oyunlarından “Ayı, Teklif, Sayfiyede Yaz ve Tütünün Zararları”nı kabare formatıyla ve Murat Kodallı'nın özgün müzikleriyle harmanlayarak sunan, Bora Severcan’ın hem yönetmenliğini üstlendiği hem de oyuncu kadrosunda olduğu; Volkan Severcan, Erhan Yazıcıoğlu, Melda Gür’ü aynı sahnede buluşturan “Çehov Kabare” komedi ve trajediyi harmanladı. Varoluşun amacı olan mutluluğu seyircilere anlatacak olan “Çehov Kabare” bugün 20.00’da seyircisine unutamayacakları bir gösterim sunacaklar. 87. İEF’nin İsmet İnönü’deki son konuğu ise yarın “Hayat Bayram Olsa” ile Ali ve Aysun Kocatepe olacak.

Diğer Haberler

Engellere karşı  kısa film yarışması

Engellere karşı kısa film yarışması

“Engelli Dostu Belediye” unvanıyla engellilerin kamusal alanlara erişimleri kaps...

Bozcaada’da KODA  rüzgarı esecek

Bozcaada’da KODA rüzgarı esecek

 Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, Çanakkale’ye bağlı Bozcaada'da düzenlenen...

Seferihisar’da tiyatro

Seferihisar’da tiyatro

Seferihisar Belediyesi Tiyatro Topluluğu oyuncularının sahne alacağı Tiyatro Fes...

1. Uluslararası Efes  Opera ve Bale Festivali

1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali

1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, bugün Carmina Burana balesi ile so...

Konser verdiği  sahnede evlendi

Konser verdiği sahnede evlendi

İzmir’in Karaburun İlçesi’ndeki kurtuluş törenleri kapsamında konser veren şarkı...

Ücretsiz kursları  kaçırmayın

Ücretsiz kursları kaçırmayın

Konak Belediyesinin düzenlediği ücretsiz kültür/sanat kurslarına ön kayıtlar baş...