Tiyatronun adresi İsmet İnönü oldu

87. İzmir Enternasyonal Fuarı’na tiyatroseverlerin ilgisi çok yoğun oldu. 8 Eylül’de izleyicisiyle buluşmaya başlayan birbirinden başarılı gösterimler 16 Eylül’e kadar devam edecek

Tiyatronun adresi  İsmet İnönü oldu
İZFAŞ tarafından düzenlenen ve 7 Eylül’de kapılarını açan 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’na tiyatroseverlerin ilgisi çok yoğun oldu. 8 Eylül’de izleyicisiyle buluşmaya başlayan birbirinden başarılı gösterimler 16 Eylül’e kadar her akşam farklı oyunlarla sahnelenmeye devam edecek. Folkart sponsorluğunda İsmet İnönü Sanat Merkezi, 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın açılışını Paul Pörner tarafından yazılan, Nedim Saban tarafından yönetilen “Şen Makas” oyunu ile yaptı. Melek Baykal, Veysel Diker, Jess Molho, Ebru Saçar, Özgür Yetkinoğlu ve Cem Güler’in oynadığı Şen Makas oyunu izleyicileri kahkahalara boğdu.

Hollandalı Yazar Maria Goos’un sevilen oyunu, “Doek!”, “Aşk Halleri” adıyla ilk kez Türkçe sahnelendi. Yönetmenliğini Işıl Kasapoğlu’nun üstlendiği ve Burak Sergen ile Zuhal Olcay’ı aynı sahnede buluşturan oyun İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde 9 Eylül Pazar günü seyircisiyle buluştu.
Başarısız bir mimarın intihar girişimini konu alan zaman zaman heyecanlandıran zaman zaman ise güldüren “İntiharın Genel Provası”nı izlemeye gelenler İsmet İnönü Sanat Merkezi’nin salonunu doldurdu.

AYAKTA ALKIŞLANDI
Usta sanatçı ve oyuncu Ali Poyrazoğlu’nun aynı isimli kitabından uyarlanan “Tamamla Bizi Ey Aşk” ilişki ve evliliklerdeki sorunları esprili bir dille gözler önüne sererek tiyatoseverler tarafından büyük ilgi ve beğeniyle izlendi. Oyuncular Ali Poyrazoğlu, Şebnem Özinal ve Melih Ekener oyunun sonunda salonu tıka basa dolduran seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.
Aziz Nesin’in öykü ve taşlamalarından derlenen ve 1995 yılından beri orijinalliği bozulmadan sahnelenen “Azizname” seyircileri güldürürken düşündürdü. Azizname’yi izlemeye gelenlerin salonda oturacak yer bulamayıp merdivenlere oturması da dikkatlerden kaçmadı. Kafa Dergisi yazarları Zafer Algöz, Can Yılmaz, Cem Davran, Candaş Tolga Işık ve Celil Nalçakan’ı okuyucuları ile bir araya getiren “5 Kafadar”da kahkahalar İsmet İnönü Sanat Merkezi koridorlarında yankılandı. Anlattıkları hikayeler ve anılarla izleyicileri gülme krizlerine sokan “5 Kafadar”ı izlemeye 

SON KONUKLAR
Anton Çehov'un kısa oyunlarından “Ayı, Teklif, Sayfiyede Yaz ve Tütünün Zararları”nı kabare formatıyla ve Murat Kodallı'nın özgün müzikleriyle harmanlayarak sunan, Bora Severcan’ın hem yönetmenliğini üstlendiği hem de oyuncu kadrosunda olduğu; Volkan Severcan, Erhan Yazıcıoğlu, Melda Gür’ü aynı sahnede buluşturan “Çehov Kabare” komedi ve trajediyi harmanladı. Varoluşun amacı olan mutluluğu seyircilere anlatacak olan “Çehov Kabare” bugün 20.00’da seyircisine unutamayacakları bir gösterim sunacaklar. 87. İEF’nin İsmet İnönü’deki son konuğu ise yarın “Hayat Bayram Olsa” ile Ali ve Aysun Kocatepe olacak.

Diğer Haberler

Tuğçe Kandemir Anatolia Beach Club’da

Tuğçe Kandemir Anatolia Beach Club’da

Youtube’da 150 milyona yakın izlenen Bu Benim Öyküm parçasıyla sosyal medyada bi...

Nazan Öncel İzmir’e geliyor

Nazan Öncel İzmir’e geliyor

Türk pop müziğin divası Nazan Öncel, en sevilen şarkıları ile müzikseverlerle bu...

Maysa ve Bulut miniklerle buluşacak

Maysa ve Bulut miniklerle buluşacak

Fenomen animasyon çizgi film Maysa ve Bulut İzmir’de sahnelenecek

İkinci Bahar oyunu İzmir’de sahnelenecek

İkinci Bahar oyunu İzmir’de sahnelenecek

Cihat Tamer; 56. sanat yılını İkinci Bahar adlı oyunu ile seyircilerle buluşuyor

Selami Şahin’den Ege’de 2 muhteşem gece

Selami Şahin’den Ege’de 2 muhteşem gece

“Eskimeyen Şarkılar” turne kapsamında şehir şehir gezmeye devam eden Selami Şahi...

Ferhat Göçer  fırtına gibi esti

Ferhat Göçer fırtına gibi esti

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde “Ferhat Göçer Anadolu Aryaları & Çukur...