Alfa mercek altında

Fenerbahçe Altyapı Koordinatörü David Badia, İzmir’e gelerek Altınordu Futbol Akademisi’ni inceleyip organizasyon yapısı hakkında bilgiler aldı. Badia, “Burada yapılanlar Avrupa standartlarında” ifadelerini kullandı

Alfa mercek altında
AHMET TOPRAK
Fenerbahçe Altyapı Koordinatörü David Badia, Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) geniş çaplı bir inceleme yaparken, kurum felsefesi, son altı yılda yapılanlar, projeler ve organizasyon yapısı hakkında bilgiler aldı. Daha önce Barcelona La Masia’da görev yapan Badia’nın Torbalı’daki Metin Oktay Yerleşkesi’nde yaptığı incelemelerde kendisine ALFA Direktörü Savaş Serdar da eşlik etti. Metin Okay Yerleşkesi’ndeki sahalardaki çim kalitesinden çok etkilenen, hibrit çim olarak yapılan Şenes Erzik Sahası hakkında bilgiler alan Badia, “İzmir’e gelmeden önce yaptığım araştırmalar sonucunda belirli bir fikrim oluşmuştu ancak görmek ve yaşamak farklı bir duygu. Burada yapılanlar Avrupa standartlarında. İş; sadece saha ve bina inşa etmek değil, bu noktada önemli olan her şeyi bir felsefe etrafında birleştirebilmek. Görüyorum ki Altınordu bunu çok iyi başarmış” dedi.
DETAYLI İNCELEDİ
Yeşilyurt’taki Sait Altınordu Tesisleri, Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri ve Kuşadası’ndaki A Takım Beytullah Baliç Yerleşkesi hakkında da bilgiler alan Badia’ya, ALFA eğitim müfredatı, kısa dönem içerisinde yapılacak yeni yatırımlar ve takımların oyun felsefeleri konularında da detaylı içerikler verildi. ALFA Direktörü Savaş Serdar, ALFA kapısının herkese açık olduğunu vurgulayarak, “Elimizdeki bilgiyi bu toprakların çocuklarına yatırım yapmak isteyenlerle paylaşmak bizim için büyük mutluluk” diye konuştu.

Diğer Haberler

Çocukluk hayalini yaşıyor

Çocukluk hayalini yaşıyor

Altay’da top koşturan Hüsamettin Yener, altyapısından yetiştiği ve taraftarı old...

Tecrübe kazanacaklar

Tecrübe kazanacaklar

2019 CEV Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye'yi temsil edecek olan Ar...

Hüseyin Eroğlu ders verdi

Hüseyin Eroğlu ders verdi

Altınordu Direktörü Hüseyin Eroğlu, Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) görev...

Liderliğe yükseldi

Liderliğe yükseldi

Sekizinci haftada, Zübeyde Hanım Kolejleri Çamdibi Altınok Spor’u 4-0 yenen Foça...

Sezonu tamamladı

Sezonu tamamladı

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından organize edilen ve Afyonkarahisa...

Zirveye ‘Öncü’ oldu

Zirveye ‘Öncü’ oldu

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Can Öncü hem dünya hem...