Alfa mercek altında

Fenerbahçe Altyapı Koordinatörü David Badia, İzmir’e gelerek Altınordu Futbol Akademisi’ni inceleyip organizasyon yapısı hakkında bilgiler aldı. Badia, “Burada yapılanlar Avrupa standartlarında” ifadelerini kullandı

Alfa mercek altında
AHMET TOPRAK
Fenerbahçe Altyapı Koordinatörü David Badia, Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) geniş çaplı bir inceleme yaparken, kurum felsefesi, son altı yılda yapılanlar, projeler ve organizasyon yapısı hakkında bilgiler aldı. Daha önce Barcelona La Masia’da görev yapan Badia’nın Torbalı’daki Metin Oktay Yerleşkesi’nde yaptığı incelemelerde kendisine ALFA Direktörü Savaş Serdar da eşlik etti. Metin Okay Yerleşkesi’ndeki sahalardaki çim kalitesinden çok etkilenen, hibrit çim olarak yapılan Şenes Erzik Sahası hakkında bilgiler alan Badia, “İzmir’e gelmeden önce yaptığım araştırmalar sonucunda belirli bir fikrim oluşmuştu ancak görmek ve yaşamak farklı bir duygu. Burada yapılanlar Avrupa standartlarında. İş; sadece saha ve bina inşa etmek değil, bu noktada önemli olan her şeyi bir felsefe etrafında birleştirebilmek. Görüyorum ki Altınordu bunu çok iyi başarmış” dedi.
DETAYLI İNCELEDİ
Yeşilyurt’taki Sait Altınordu Tesisleri, Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri ve Kuşadası’ndaki A Takım Beytullah Baliç Yerleşkesi hakkında da bilgiler alan Badia’ya, ALFA eğitim müfredatı, kısa dönem içerisinde yapılacak yeni yatırımlar ve takımların oyun felsefeleri konularında da detaylı içerikler verildi. ALFA Direktörü Savaş Serdar, ALFA kapısının herkese açık olduğunu vurgulayarak, “Elimizdeki bilgiyi bu toprakların çocuklarına yatırım yapmak isteyenlerle paylaşmak bizim için büyük mutluluk” diye konuştu.

Diğer Haberler

Menemenspor’dan savunmaya takviye

Menemenspor’dan savunmaya takviye

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Menemenspor, Malili Abdelaye Diakite’yi transfer e...

Geleceğin yıldızları Buca’da yetişiyor

Geleceğin yıldızları Buca’da yetişiyor

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından açılan ücretsiz futbol kurslar...

Stat Karşıyaka’nın geleceğidir

Stat Karşıyaka’nın geleceğidir

Karşıyaka Stadı’nı ihalesinin bu sene bitmeden yapacaklarını söyleyen Karşıyaka...

Göztepe’de gidecekler belli

Göztepe’de gidecekler belli

Dış transferde önemli hamleler yapan Göztepe, takımda düşünülmeyen oyuncular içi...

Menemenspor’dan iki imza

Menemenspor’dan iki imza

Spor Toto 1. Lig'in yeni ekiplerinden Menemenspor, Alpha Jallow ve İbrahim Sanga...

Denizlispor, Mustafa Yumlu’yu transfer etti

Denizlispor, Mustafa Yumlu’yu transfer etti

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Yukatel Denizlispor, Akhisarspor’dan 31...