Gelişim üretmeye devam ediyor

Gelişim üretmeye devam ediyor

 

Basketbol’da hem yarışmacı hem de yetiştirici kimliği ile önce çıkan ve Türkiye’de okul-kulüp iş birliğini en iyi yerine getiren kulüp olarak dikkat çeken Gelişim Koleji’nde Genel Menajeri Namık Yazlar, Türk basketbolu için üretmeye devam edeceklerini söyledi

KENAN YEŞİL

Uzun yılar boyunca bir taraftan Türkiye Basketbol Ligi’nde(TBL) mücadele edip “yarışmacı” kimliğini ortaya koyan, diğer taraftan ise “yetiştirici” ve “geliştirici” kimliğini koruyup Türk basketboluna çok sayıda oyuncu ve antrenör kazandıran Gelişim Koleji, sezona yeni uygulamaya konulan Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL) başladı. İzmir ekibi, kısa süreli bir alışma döneminin ardından yarışmacı kimliğine yakışır bir ivme kazanıp çok zorlu seriyi kayıpsız geçip zirveye doğru yol almaya başladı. Özellikle ligin ikinci yarısındaki 5 maçta alınan 4 galibiyet, sarı-yeşilli ekibin misyonuyla birebir örtüştü. Gelişim Koleji Genel Menajeri Namık Yazlar, Türk basketbolu için üretime devam ettiklerini söyleyerek, “Basketbol Gençler Ligin’de mücadele eden ekibimizin neredeyse tamamı Gelişim Koleji’nde eğitimlerine devam eden öğrencilerden oluşuyor. Türkiye’de okul-kulüp iş birliğini en iyi yerine getiren kulübüz” dedi.

ROL MODEL YARATMA HEDEFİ

Öğrencilere rol model yaratma hedefiyle 10 yıl önce çıkılan yolda yürüdüklerini vurgulayan Namık Yazlar, “Basketbol Gençler Ligin’de final grubuna kalmayı çok istiyoruz. Böylelikle çocuklarımız en az 12 maç daha yapma şansı bulacak. Ülke basketbolu için üretime devam ediyor olmamız bizi gururlandırıyor” diye konuştu.

 

 

 

Diğer Haberler

Nefes kesen ralli

Nefes kesen ralli

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olan NG Kütahya Seramik 28. Ege Ralli...

Atlı okçular yarışıyor

Atlı okçular yarışıyor

Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası çeyrek final elemeleri Balıkesir’de gerçekleşti...

Final heyecanı

Final heyecanı

2018 FIFA Dünya Kupası finalinde Hırvatistan ile Fransa bugün TSİ 18.00’de karşı...

Beşiktaş iddiası

Beşiktaş iddiası

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba’nın tekliflerin olduğunu doğrulayarak, “...

Kıran kırana güreştiler

Kıran kırana güreştiler

657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, başpehlivanlık ilk tur güreşleri tama...

Jorginho Chelsea’de

Jorginho Chelsea’de

Takımın başına Maurizio Sarri'yi getiren Chelsea, Sarri’nin eski takımı Napoli'n...