'Aynada bu halde görünce şok geçirdim'

Manisa`nın Salihli ilçesinde meydana geldi. 38 yaşındaki Raşiye Emek, saçlarını boyatmak için ilçedeki bir kuaföre gitti. Emek`in saçına önce renk açma ardından saç boyama işlemi yapılmak istendi

'Aynada bu halde görünce şok geçirdim'
İddiaya göre boyama işleminin ardından Emek`in saçının bir bölümü yanarken bir kısmı da köklerinden döküldü. Kuaförden çıkarak karakola giden Emek, kuaförden şikayetçi oldu.
Saçına yapılan işlemi anlatan Emek, "Kuaförüm platin paket atmaya başladı. Platin paket attıktan sonra, aradan 1 saat geçti. Baktı ki açılmıyor, birer saat arayla tam 5 kez oriel açıcı kullanarak saçımı bu hale getirdi. Çünkü yıkama işleminden sonra benim saçlarım döküldü.
Hemen kozmetikçiyi aradı. Arkadaşı bir boya, bir de şişe getirdi. Siyah boyayı sürünce, boyatmamın bir anlamı yok diyerek kuaförüme, keşke boyatmasaydım, kendi paramla rezil olmak buymuş dedim. Yıkama işlemine alınca, tekrar oriel ve toz koydu.Saçlarım mor rengine alıp, bu hale geldi. Şuan burada 4 renk var. Saçlarım tek tek kopmaya başladı. Kopan bu elimdeki saçlarımın yarısından fazlası da kuaförde kaldı” dedi. Aynada kendisini bu halde gördükten sonra şok geçirdiğini anlatan Emek, “Hemen polisi aradım. Polis geldi. Daha sonra karakola giderek, saçımı bu hale getiren kuaförden şikayetçi oldum. Şuan çok sinirliyim, saçlarımın bu hale gelmesinden sonra hiç uyumadım. Ben bu saçlarıma gözüm gibi bakarken, benim saçlarımı bu hale getirdi. Elimden geldiği kadar, hakkımı savunacağım” diye konuştu.
Saçlarını bu hale getiren kuaför hakkında tazminat davası açacağını belirten Emek, “Avukatımla görüştüm, tazminat davası açacağım. Çünkü her şeyin bir bedeli var. Benim canımı yaktı, başkalarının canını yakmasın” ifadelerini kullandı. Emek`in saçına işlem yapan kadın kuaförü ise iddialarla ilgili açıklama yapmadı.

Diğer Haberler

“İyilik Kulübü”

“İyilik Kulübü”

İzmir’in yedi başarılı kadını, yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak...

Çanakkale ruhu canlandı

Çanakkale ruhu canlandı

Torbalı Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 104.yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü il...

Ülkemizin geleceğini kadınlar yazacak

Ülkemizin geleceğini kadınlar yazacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Turkcell ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu i...

Poligon İzmir Kemalpaşa’da açıldı

Poligon İzmir Kemalpaşa’da açıldı

Yüksek Standart Koruma ve Güvenlik eğitimlerinin verileceği, Ege’nin en büyük at...

İşgören’den anlamlı ödül

İşgören’den anlamlı ödül

İzmir il genelinde resmi ve özel okulları kapsayan “İstiklal Marşı Okuma Yarışma...

Dilden dile Türkçe Festivali

Dilden dile Türkçe Festivali

Türkçeyi sevdirmek, dil öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek amacıyla Özel İzmir SE...