Başarı için altın öneriler

Kişisel Gelişim Uzmanı Erkut Ergenç, yeni yıla iyi bir başlangıç ve başarılı olmak isteyenler için altın önerilerde bulundu. Ergenç, Erken kalkan, zamanını planlayan ve belki de en önemlisi “Hayır” diyebilen kişilerin çok daha başarılı olduklarını söyledi

Başarı için altın öneriler

AHMET TOPRAK

 Liderlik Okulu kurucusu Kişisel Gelişim Uzmanı Erkut Ergenç yeni yıla taze bir başlangıç yapıp daha başarılı olmak isteyenlere altın değerinde önerilerde bulundu.

Erken kalkan; zamanını planlayan ve belki de en önemlisi “Hayır.” diyebilen kişilerin çok daha başarılı olduklarını söyleyen Ergenç, kitap okumanın önemine de değindi.

İnsanların davranışlarını içlerinde bulundukları çevrelerin belirlediğini anlatan Ergenç, “Sosyal çevrenizde her daim en başarılı sizseniz, değişim zamanı gelmiştir! Başarınızı arttırmak için daha farklı çevrelere girmelisiniz. Sizi geliştirecek kişilerle görüşmeli ve gelişiminizi sürekli kılmanın yolunu bulmalısınız. Her tecrübe hayatınızı zenginleştirir. Deneyimlerinize çok derin anlamlar yüklememelisiniz. Başarılarınızı gereğinden fazla abartmamalı, başarısızlıklarınızın ise sizi geriletmesine fırsat vermemelisiniz. Başarısızlık olarak nitelendirdiğiniz deneyimlerden gerekli dersi alırsanız, hayatınızda önemli bir dönüm noktasına ulaşabilirsiniz. Erken kalkın, güne erken başlayın. Gerekiyorsa bir hafta uykusuz kalın; zaman içerisinde erken kalkmaya alışacaksınız. Düzenli olarak erken kalkmaya başladığınızda işlerinizi çok daha verimli bir şekilde yapmaya başlayacaksınız. Bahanelerinizden sıyrılın ve yeni yılla birlikte hayatınızda yeni bir sayfa açın” dedi.

SÜREKLİ MEŞGUL OLMAK

Herkesin hayatında farklı sorunları olduğunu, muhtemelen sizin de çözülemeyeceğini düşündüğünüz büyük sorunlarınız bulunduğuna dikkat çeken Ergenç, “Geçen seneden farklı olarak önümüzdeki sene sorunları parçalara ayırın. Koca bir dağa bile yüksek tepeleri aşarak ulaşabilirsiniz, unutmayın. Sorunları parçalar ve küçük parçalara bölebilirseniz çözümünün de daha kolay olduğunu fark edeceksiniz. Hepimizin hayalleri var, ancak maalesef hayallerimizi yerinden etmek istemediğimiz için gerçekleştirmek için çaba da harcamıyoruz. İlham beklemekle geçiyor ömrümüz, karşımıza çıkan fırsatları beğenmiyoruz. Bu sene bir farklılık yapın, hayallerinizi yerinden edin ve onları gerçekleştirmek için peşlerinden koşun. Sürekli meşgul olmanız çok iş yaptığınız anlamına gelmez. Daha çok; zaman yönetimi konusunda eksiğiniz olduğu izlenimi verir. Kendinize, sevdiklerinize ve işinize ayırmanız gereken zamanı doğru planlamalısınız. Yeni yılda zaman yönetimi konusunda kendinizi geliştirirseniz hayatınızdaki değişimden siz de memnun kalacaksınız” diye konuştu.

HAYIR DEMEKTEN ÇEKİNMEYİN

Ergenç, şöyle devam etti, “Ülkece pek okuma alışkanlığımız olmadığının farkındayım, ancak yeni yılda başarılarınızı arttırmak için kitap okumaya bir an önce başlamanız gerekiyor. Okuduğunuz her kitap sizi geliştirirken günlük sorunlardan da sizi uzaklaştıracaktır. Kitap okuyarak edindiğiniz bilgiler en değerli sermayeniz haline gelecektir. “Hayır” demeniz gerektiği zamanlarda “Hayır” demekten çekinmeyin. Üzeceğiniz ve hatta kalbini kıracağınız kişiler mutlaka olacaktır. Fakat zaman içerisinde hayır diyebilmenin giderek artan faydasını yaşayacaksınız. Zamanınızı daha etkin yönetebilecek, kişisel isteklerinizden ödün vermek zorunda kalmayacaksınız.”

Diğer Haberler

Meme kanserine estetik çözüm

Meme kanserine estetik çözüm

Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hidayet Çatal, meme kanserine yakalanan veya kanser...

Durmak bilmiyor

Durmak bilmiyor

Çalıştığı birçok 5 yıldızlı otelde baş aşçılık yapan Nejdet Polat, başarının sır...

Kadınların ressamı

Kadınların ressamı

Ressam Hebrar Hülya Çelik, karakalemde yakaladığı başarıyı yağlı boyada da sürdü...

Çocuk bakanlığı çağrısı

Çocuk bakanlığı çağrısı

Türkiye’de kayıp çocuk vakalarına ilişkin gerekli önlemlerin alınmadığını kayded...

İzmirli Can’dan  Türkiye rekoru

İzmirli Can’dan  Türkiye rekoru

İzmir’de yaşayan Can Gökmen isimli öğrenci LGS’de 500 tam puan rekoru ile önemli...

Kısa sol bacağı ameliyatla uzatıldı

Kısa sol bacağı ameliyatla uzatıldı

Doğuştan kalça çıkıklığı olan İzmirli Yılmaz Kulaç, 58 yıl boyunca yaşamını bir...