İzmirliler sağlıklı yaşayacak

Sosyal medyadaki yüz binlerce takipçisi ile bir fenomene dönüşen “Sağlıklı Yaşam Sivil Toplum Kuruluşu” 5.kuruluş yıldönümünü İzmir’de görkemli bir etkinlik ile kutlayacak

İzmirliler sağlıklı yaşayacak

AHMET TOPRAK

Nurçin ve Okan Çağlar çiftinin bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı “Sağlıklı Yaşam Topluluğu” 600 bin kişiyi geçen takipçi sayısıyla Türkiye’nin en fazla takip edilen interaktif STK’sına dönüştü. Bünyesinde yer alan doktorlardan oluşan Danışma Kurulu, sayfa yetkililerinden oluşan A takımı, İçerik Üretme Grubu ve Gönüllüler Grubu gibi çok geniş bir gönüllüler kadrosuna sahip olan “Sağlıklı Yaşam Topluluğu” profesyonel bir oluşum ile sosyal medyada kendi alanında takipçi liderliğini açık ara sürdürmektedir. Sponsor ve reklam kabul etmeyerek bağımsız bir STK olmayı kendine ilke edinen “Sağlıklı Yaşam Topluluğu” 5. yaşını kutlayacağı İzmir’de gönüllü doktorlar, uzmanlar ve topluluğun A Takımı’nı oluşturan üyelerinin geniş katılımıyla 9 Aralık Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde düzenleyeceği toplantıda İzmirlilere sağlıklı yaşamın altın kurallarını anlatacak.

SAĞLIKLI BESLENMEYİ ANLATACAK

“Sağlıklı Yaşıyoruz Topluluğu”nun doktor ve danışmanları, toplantıda, İzmirlilere beslenme-sağlık ilişkisi konusunda çeşitli açılardan bilgiler aktaracak, yoğurt yapımı, turşu yapımı gibi uygulamalar ile sağlıklı beslenmenin geleneksel gıdalarını tanıtacak. “Beslenme yanlış ise ilacın yararı yok, beslenme doğruysa ilaca gerek yok” sözünü ilke edinen topluluğun İzmir organizasyonunda; yerel tohum, fermente gıdaların insan sağlığına etkileri, zeytinyağı ve sağlık, sağlıklı gözler, mikro besinlerin sağlık açısından önemi gibi merak edilen tüm konular gönüllü katılımcı doktor ve uzmanlar tarafından izleyenlere aktarılacak.

Diğer Haberler

Kesintisiz Engel

Kesintisiz Engel

Engeli bulunan okul çağındaki çocukların birçoğu, kayıt olacak okul bulamıyor. H...

Kemeraltı'nda çalışmalar ne zaman bitecek?

Kemeraltı'nda çalışmalar ne zaman bitecek?

Büyükşehir’in Kemeraltı’nda başlattığı, çarşıyı su baskınlarından koruyacak alty...

Tarıma tam destek

Tarıma tam destek

Mültecilerin iş gücü kalitesinin artırılmasını amaçlayan projenin toplantısına k...

Dünya denizlerini önce gezdi sonra yazdı

Dünya denizlerini önce gezdi sonra yazdı

Deniz tutkunu olan ve iş hayatına son verdikten sonra aldığı teknesiyle dünya de...

Müzikle terapi için kampta buluştular

Müzikle terapi için kampta buluştular

Zamanla geri plana itilen müzikle terapinin modern bilimsel yaklaşımlarla ele al...

Medical Park İzmir Hastanesi'nden 23 engelli  vatandaşa istihdam

Medical Park İzmir Hastanesi'nden 23 engelli  vatandaşa istihdam

Hasta hizmetleri, proje ve veri madenciliği gibi bir çok bölümde 23 engelli vata...