Kucağında çocuğu ile öğrencilere ders veriyor  

Kucağında 3 yaşındaki çocuğuyla derslere giren Didem öğretmen, bir yandan annelik yaparken bir yandan da öğrencilerine ders anlatıyor

Kucağında çocuğu ile öğrencilere ders veriyor

 

Kuran-ı Kerim öğretmeni 35 yaşındaki Didem Özcan, yıllardır büyük bir aşkla yaptığı öğretmenlik mesleğini oğlu Kaan Ali ile birlikte 2 yıldır devam ettiriyor. Küçük yaştaki oğlunu kreşe bırakmak istemeyen Didem öğretmen, görev yaptığı Arnavutköy Kadın Kültür ve Sanat Merkezi yetkililerinden izin alarak derslere oğluyla girmeye başladı. Didem öğretmen, her sabah önce 2 oğluna evde kahvaltısını yaptırıyor sonra büyük oğlu Yusuf'u okula, 3 yaşındaki Kaan Ali'yi de yanında merkeze götürüyor. Kur’an-ı Kerim eğitimi veren Didem Hoca’nın dersine gelen öğrenciler, karşılarında kucağında bebeğiyle bir öğretmen gördüklerinde önce şok olsalar da zamanla alıştılar. Annelik ve öğretmenliği aynı anda yapan başarılı öğretmen zamanla öğrencilerinden de büyük destek gördü.

Didem öğretmenin sevimli oğlu Kaan Ali de sınıf ortamına öyle alıştı ki, annesi tahtaya yazı yazarken o da bir yandan silinmesi gereken yazıları silmeye başladı. Eğitim verdiği merkezde kadınların büyük desteğiyle karşılaşan Didem öğretmenin öğrencileri ise devamsızlık yapmamak için büyük çaba harcıyor. Öğrenciler ise bu durum karşısında, “Hocam çocuğunu alıp geliyor dersi aksatmamak için ben nasıl gelmeyeyim” diyor. İlk oğlunu da öğretmenlik yaparken büyüttüğünü ifade eden Didem öğretmen ise birçok kadının çocuğu olduktan sonra mesleğini bıraktığını belirterek çocuğuyla birlikte de işini yapabileceğini herkese göstermek istediğini ifade etti.

“SEVDİĞİM İŞİ YAPIYORUM”

Mesleğini de çocuğunu da çok sevdiğini ve ikisini bir arada yürütmenin çok güzel olduğunu dile getiren Didem Özcan, “2 yıldır Kaan Ali ile birlikte ders veriyorum. Çocuğumla birlikte sevdiğim işi yapıyorum. İşimi de çocuğu mu da seviyorum ikisini birlikte yürütmeyi seviyorum. Büyük oğlum okula başlayana kadar onunla devam ediyorduk şu an bayrağı Kaan Ali devraldı. Kadınlar her şeyin üstesinden gelebilir. Etrafımdan aldığım tepkiler de çok iyi, genelde kadınlarla çalıştığım için bu durumun zorluğunu ve kolaylığını biliyorlar. Bende belki kadınlara iyi bir örnek olurum. Çocukla çalışabilmek biraz zor ama biz bunun üstesinden gelebiliyoruz. Kolaylıkları da var zorlukları da var. Bazen yorgun düşüyor kucağımda uyuyakalıyor, masanın üzerinde uyuyor. Çocuğuma da bakarım, işimi de yaparım. Bana çocuğu zaman yardımcı oluyor, sınıfı toparlamama yardımcı oluyor. Ders anlatırken yazdıklarımı siliyor, biz bu durumdan çok mutluyuz. Genellikle ilk tepki çocukla mı yapacaksındır" diye konuştu.

"GELMEME İMKANIMIZ YOK"

Didem öğretmen derslere çocuğuyla gelirken kendilerinin gelmeme ihtimalinin olmadığını dile getiren Nurten Yıldız, “Bizim için güzel bir örnek oldu, bizim bahane uydurup gelmeme imkanımız yok çünkü o çocuğuyla geliyor. Çocuğuyla da her işi yapabiliyor insan, hocamız örnek oldu” dedi.

Didem öğretmenin yaptığının tüm kadınlara örnek olması gerektiğini belirten Mualla Ay, “Öğretmenimin arkasındayım, onu destekliyorum ve tebrik ediyorum. Ben de çalışan bir anneydim çalışan anne olmak zor ama önemli olan bu zorluğu aşabilmek çok güzel bir şey. Hocamıza elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz” diye konuştu. (İHA)

Diğer Haberler

Meme kanserine estetik çözüm

Meme kanserine estetik çözüm

Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hidayet Çatal, meme kanserine yakalanan veya kanser...

Durmak bilmiyor

Durmak bilmiyor

Çalıştığı birçok 5 yıldızlı otelde baş aşçılık yapan Nejdet Polat, başarının sır...

Kadınların ressamı

Kadınların ressamı

Ressam Hebrar Hülya Çelik, karakalemde yakaladığı başarıyı yağlı boyada da sürdü...

Çocuk bakanlığı çağrısı

Çocuk bakanlığı çağrısı

Türkiye’de kayıp çocuk vakalarına ilişkin gerekli önlemlerin alınmadığını kayded...

İzmirli Can’dan  Türkiye rekoru

İzmirli Can’dan  Türkiye rekoru

İzmir’de yaşayan Can Gökmen isimli öğrenci LGS’de 500 tam puan rekoru ile önemli...

Kısa sol bacağı ameliyatla uzatıldı

Kısa sol bacağı ameliyatla uzatıldı

Doğuştan kalça çıkıklığı olan İzmirli Yılmaz Kulaç, 58 yıl boyunca yaşamını bir...