Lösemi değil, Ayaz güçlü

Dünyaya gözlerini açtıktan 6 ay sonra lösemi teşhisi konulan 3 yaşındaki Ayaz bebeğin ailesi, çocuklarının tedavi masraflarını karşılamak adına hediyelik eşyalar yapıp, satmaya başladı. Ayaz bebek için destek bekleniyor

Lösemi değil, Ayaz güçlü
SULTAN GÜMÜŞ / ÖZEL HABER
İzmir’in Karabağlar İlçesi’nde yaşayan Gülümser- Can Gök çiftinin çocukları lösemi hastası 3 yaşındaki Ayaz bebeğin durumunu aylar öncesinde sizlerle paylaşmıştık. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesinde tedavi gören ve bebekliğini hematoloji bölümünün koridorlarında geçiren Ayaz için yardımlar çığ gibi büyüyordu. Ancak zaman içerisinde bu yardımlar durdu, baba Can Gök işten çıkarıldı, aile tedavi masraflarını karşılayamaz oldu. Bir çıkış yolu arayan Gök ailesi ise çareyi evde hediyelik eşya yapmakta buldu. İnstagram’da ‘ayazhediyelikesya’ adıyla hesap açan aile, kendi elleriyle yaptıkları ürünleri sosyal medya üzerinden satıyor, gelirini Ayaz’ın tedavi masraflarına harcıyor. “Siz de Ayaz’ıma destek olmak isterseniz el emeği hediyelik dekoratif ürünlerimden sipariş verebilirsiniz” diyen anne Gülümser Gök, “Lösemi değil, Ayaz güçlü” mesajı verdi. 



“İyilik paylaştıkça çoğalır” diyen Gülümser Gök, vatandaşlara seslenerek şu ifadelere yer verdi: “Hasta oğlum için hastane masraflarını karşılamak adına evde eşimle birlikte yapmış olduğumuz ürünleri satıyoruz. Eşimi de işten çıkardılar, biz de gelirimizi bunlarla elde ediyoruz. Şu an oğlum Ege Üniversitesinde tedavi görüyor, kemoterapisi başladı. Yıllardır bu hastalıkla mücadele ediyoruz. Destek olup sayfamızı paylaşırsanız, ürünlerimizden sipariş verirseniz çok seviniriz.”



SADECE AYAZ İÇİN DEĞİL…
Anne Gülümser Gök, Ayaz’ın küçük bedeniyle büyük bir hastalığa karşı savaştığını söyledi. Doktorların ‘donör bulunmazsa her şey çok kötüye gidebilir’ dediğini aktaran Gök, sadece oğlunun değil, tüm lösemi hastası çocukların iyileşmesi için dua ettiklerini belirtti. İlk lösemi teşhisinin ardından oğlunun ilaç tedavisi gördüğünü ve kemoterapi aldığını dile getiren Gülümser Gök, 1,5 yıllık tedavinin ardından taburcu edildiklerini ancak hastalık tekrarlayınca yeniden hastaneye döndüklerini kaydetti.



AYAZ’IN DENİZ HASRETİ
“Genelde çok neşeli” diye tanımladığı oğlunun tedavi sürecinde yorulduğunu ifade eden anne Gök, “Birkaç kez ‘anne ben hastayım’ dedi. Biz de iyi olacağını söylüyoruz ama çok yoruldu. Allah kimseye yaşatmasın, evlat olunca çok zor. Onu kaybetme korkusu beni çok yoruyor. Yaşamasını, sağlıklı bir çocuk olmasını istiyorum, birlikte okula ve lunaparka gitmek istiyorum. Oğlum suyla oynamayı çok seviyor. İnşallah uygun bir donör bulunur ve ilik nakli de olursa ilk işim onu denize götürmek. Çünkü oğlum yaşıtları gibi hayat sürsün istiyorum. Oğluma umut olsunlar, Ayaz’ı yaşatsınlar. Bugüne kadar onu parka hiç gönül rahatlığıyla götüremedim” diye konuştu.
DONÖR ARANIYOR
Doğduktan tam 6 ay sonra yüksek ateş şikayetiyle hastaneye getirilen ve ‘akut lenfoblastik lösemi’ tanısı konulan Ayaz bebeğe kemik iliği transplantasyonu gerekiyor. Minik Ayaz’a, yaşaması, anne ve babasının da yüzünün gülmesi için uygun bir donör aranıyor. Yeni yeni konuşmaya başlayan Ayaz bebek, hematoloji bölümünün adeta simgesi haline geldi. Suyla oynamayı çok seven küçük Ayaz, doktorlara, hemşirelere, yanında refakatçi kalan annesine ve hastane kapısında bekleyen babasına deniz ve su ile ilgili cümleler kuruyor.

Diğer Haberler

Yeni Türkiye yolunda söyleyecek sözümüz var

Yeni Türkiye yolunda söyleyecek sözümüz var

Türkiye için sözü olan her vatandaşın kendini ait hissedeceği bir hareket olarak...

Yardım eli değil dayanışma eli

Yardım eli değil dayanışma eli

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Sergi Salonu’nda...

Koruncukköy Urla’yı İzmir’de açıyor

Koruncukköy Urla’yı İzmir’de açıyor

Koruncukköy Urla’nın açılışı bu projeye başından bu yana destek veren Muhteşem Y...

Hayvanlar için çeşme yapıldı

Hayvanlar için çeşme yapıldı

Aydın’ın Efeler İlçesi İmamköy Mahallesi’nde, sokak hayvanları için çeşme yapıld...

Anneleri ölünce ortada kaldılar

Anneleri ölünce ortada kaldılar

Ağrının Taşlıçay ilçesinde 4 ay önce kanser hastası Birsen Kaya'nın vefatı gerid...

Erkekler ve estetik

Erkekler ve estetik

KBB, BAŞ ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ozan Seymen Sezen, ‘Erkekler ve Güze...