Oğlu için kendini çocuklara adadı

Doktorların çaresiz hastalık olarak nitelediği NCL hastalığıyla nedeniyle oğlunu kaybeden Özgür Büyüktanır, “Başka Aras’lar ölmesin” sloganıyla bir dernek kurarak, çocuklar için mücadele edecek

Oğlu için kendini çocuklara adadı

E. ÇAĞLA GENİŞ - ÖZEL HABER

Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde dünyaya gelen Aras Büyüktanır, doktorların çaresiz hastalık olarak nitelediği NCL hastalığıyla 1,5 yıldır mücadele ediyordu. 4 yaşındaki oğlunun tedavi masraflarını karşılamak için “Bir Asırlık Öykü” adlı kitap yazan 37 yaşındaki baba Özgür Büyüktanır, “Aras bebek için bir kitap da sen al” kampanyası ile oğluna solunum cihazı almayı hedeflemişti. Oğlunu yaşatmak için yurt dışından getirtilmesi gereken solunum cihazını almak amacıyla çabalayan babaya, kampanyaya katılan birçok kişi destek vermişti.

Oğlunu yaşatmak için verdiği büyük mücadelenin ardından bir hafta önce Aras’ı kaybeden Özgür Büyüktanır, bir dernek kurarak hasta, engelli ve yoksul çocuklar için mücadeleye etmeye devam edeceğini duyurdu. Derneğe oğlu Aras’ın adını vereceğini belirten Özgür Büyüktanır, “Aras, bizlere bir vasiyet bıraktı. Bu vasiyet, ‘Başka Aras’lar ölmesindi’. Başta ben olmak üzere mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bunun için Aras adına bir dernek kurup nerede yardıma ihtiyacı olan hasta, yoksul, engelli çocuk varsa onlara ulaşacağız. Dertlerine derman olmaya çalışacağız” diye konuştu.

BAŞKA ARAS’LAR ÖLMESİN

Oğlu Aras adına kuracağı dernekte hasta, engelli ve yoksul çocuklar için mücadele edeceğini dile getiren acılı baba Özgür Büyüktanır, “Hiçbir zaman umudumuzu yitirmeden, birçok kişinin desteği ile oğlum için mücadele ettik. Aras, küçücük bedeni ve yüreği ile o kadar şeyleri başardı ki… Kuşadası Belediyesi, Aras’ın ismini bir parka vermek istiyor. Aras, giderken sessiz sedasız değil tüm Türkiye’yi gözyaşlarına boğarak gitti. Bizlere bir vasiyet bıraktı. Bu vasiyet, ‘Başka Aras’lar ölmesindi’. Başta ben olmak üzere mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bunun için Aras adına bir dernek kurup nerede yardıma ihtiyacı olan hasta, yoksul, engelli çocuk varsa onlara ulaşacağız. Dertlerine derman olmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Savaşın enkazından  güneşin kadınlarına

Savaşın enkazından güneşin kadınlarına

Türkiye’deki yaşama adapte olmaya çalışan mülteci kadınlar, bir grup gönüllü tar...

Minik Hiranur yutkunursa ölecek

Minik Hiranur yutkunursa ölecek

Gaziantep'te yaşayan 1,5 yaşındaki minik Hiranur, yaşadığı talihsizliklerin ardı...

Çocuklarım okusun!

Çocuklarım okusun!

Down sendromlu kızları Irmak’ın ihtiyaçlarını karşılamak ve geçimlerini sağlamak...

İhtiyaç sahiplerine  ‘EL’ uzatıyorlar

İhtiyaç sahiplerine ‘EL’ uzatıyorlar

İzmir Enternasyonal Fuarı’na da katılan Robot El Derneği İzmir Grubu; parmağını,...

Engelsiz Efe

Engelsiz Efe

İzmir’de yaşayan 54 yaşındaki Osman Ertöz, 2 yaşında geçirdiği çocuk felci sonuc...

Amansız hastalığa yakalanan küçük Sevim günden güne eriyor

Amansız hastalığa yakalanan küçük Sevim günden güne eriyor

Gaziantep’te milyonda bir görülen metakromatik lökodistrofi (MLD) hastası olan 3...