Şiirini ve sevdiğini al da gel

Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği (UASB) 14 Şubat Sevgililer Günü’nde, Sait Faik Abasıyanık’ın “bir insanı sevmekle başlar her şey” sözünden hareketle Ege Park Mavişehir Moda ve Alışveriş Merkezi’nde şiir, müzik buluşmasını gerçekleştirecek

Şiirini ve sevdiğini al da gel

ALİ TAYDAŞ

UASB Başkanı Ümit Yaşar Işıkhan, yarın “Şiirini ve sevdiğini al da gel...” çağrısıyla saat 16.00-20.00 arasında gerçekleştirecekleri etkinliğin halkın katılımına açık olduğunu ve genç sevgilileri şiirleriyle beklediklerini söyledi. Günümüzde insan, doğa sevgisinin toplumsal boyutu ile yaygınlaştırılması için UASB ve Ege Park yöneticilerinin birlikte hareket etme kararını ve önemini açıklayan Ümit Yaşar Işıkhan, şöyle dedi: “Sevginin yılın belirli günlerinde gündeme getirilmesi ve tüketim ekonomisine endekslenmesini doğru bulmuyoruz. Sevginin yaşamın her alanında ve her zaman insan ilişkilerinde başat olması gerekli. Bu nedenle sevgiyi gündeme getiren böyle günlerde UASB şair ve müzisyenleri ile aşkı, sevgiyi temel alan paylaşımlar ile sahne alacağız. Biliyoruz ki sevginin yüceltildiği toplumlarda kavga, savaş, kırgınlık, bencillik ve ayrımcılığa yer verilmez.”

Etkinliğe katılan şairler Cem Seyhun Ünbay, Ercan-Gökhan Çağıran, F. Elvin Öztürk, Fatma Aras, Hael Helmi Srour, Muammer Can, Mustafa Özturanlı,Mustafa Ünver, Nermin Akkan, Neda Olsoy, Neslihan Perşembe, Nesrin Sevinç Özer, Neval Savak, Şevki Özdemir, Ümit Yaşar Işıkhan, Yaşar Özmen, Yıldız Arun, Yunus Topaloğlu, Yücel Hebilli, Yücelay Say. Müzikte ise Gökhan Balık, Cengiz Onur, Serkan Ali Özçelik, Cihangir Solmaz ve sürpriz sanatçılar yer alacak.

Diğer Haberler

Mutlaka şehrimize kazandırılmalıdır

Mutlaka şehrimize kazandırılmalıdır

Körfez Geçiş Projesi için mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararını eleştir...

Kesintisiz Engel

Kesintisiz Engel

Engeli bulunan okul çağındaki çocukların birçoğu, kayıt olacak okul bulamıyor. H...

Kemeraltı'nda çalışmalar ne zaman bitecek?

Kemeraltı'nda çalışmalar ne zaman bitecek?

Büyükşehir’in Kemeraltı’nda başlattığı, çarşıyı su baskınlarından koruyacak alty...

Tarıma tam destek

Tarıma tam destek

Mültecilerin iş gücü kalitesinin artırılmasını amaçlayan projenin toplantısına k...

Dünya denizlerini önce gezdi sonra yazdı

Dünya denizlerini önce gezdi sonra yazdı

Deniz tutkunu olan ve iş hayatına son verdikten sonra aldığı teknesiyle dünya de...

Müzikle terapi için kampta buluştular

Müzikle terapi için kampta buluştular

Zamanla geri plana itilen müzikle terapinin modern bilimsel yaklaşımlarla ele al...