Özkan Pekçalışkan

Başka Karşıyaka Yok!

Özkan Pekçalışkan

ozkanpekcaliskan@ilksesgazetesi.com

Yazarın Diğer Yazıları
Ligin son maçında Karşıyaka kendi sahasında Elaziz Belediyespor’u ağırladı ve aldığı beraberlik ile ligin ilk yarısını 21 puan ile kapattı. Sezona çok iyi bir başlangıç yapamayan Karşıyaka’da ligin ilk yarısında üç tane teknik adam görev yaptı. En son göreve gelen Mesut Toros ise Karşıyaka’da en verimli olan teknik direktördü. Mesut Hoca ile çıkışa geçen Kaf Kaf ligi iyi bir yerde bitirmesini bildi.
38 yıl aradan sonra TFF 3. Lig’de mücadele eden ve ligin ilk 7 maçından 2 farklı teknik adamla yalnızca 5 puan çıkaran Karşıyaka’da 8’inci haftadan sonra adeta Mesut Toros rüzgarı yaşandı. Karşıyaka, teknik direktörlük görevine Mesut Toros getirildikten sonra kendine geldi.
Sezona Ufuk İskender idaresinde giren Karşıyaka’da, Van BBSK maçının ardından teknik direktörlük koltuğuna Aytekin Sümbül getirildi. İkinci hafta koltuğa oturan Sümbül ile de beklenen başarı gelmedi. Bu süreçte takım 7 maç sonunda 5 puan alınca, Sümbül ile de yollar ayrıldı ve Mesut Toros takımın başına geçti. Karşıyaka, Mesut Toros ile çıktığı 9 maçta 16 puan toplayan Kaf Kaf küme düşme korkusundan kurtulmayı da başardı.
Mesut Hoca ile play-off hesapları yapmaya başlayan Karşıyaka’da ligin ikinci yarısına taraftar da daha umutla bakmaya başladı. Mesut Hoca’nın elinin takıma değmesi ile birlikte taraftarlar da tribünleri doldurmaya başladı. Taraftarının desteğini arkasına alan takımda sahada daha fazla mücadele etmeye başladı. Kazanılan her 1 puan Karşıyaka’da özgüvenleri yerine getirdi. Genç kadrosu ve altyapıdan yetişen oyuncularıyla var olma mücadelesi veren Karşıyaka’da ligin ikinci yarısında herkesin birbirine daha çok kenetlenmesi gerekiyor.
Ligin ikinci yarısının daha çetin geçeceğini düşünürsek Mesut Hoca ve talebelerinin daha çok desteğe ihtiyacı olduğunu da söylemeliyiz. İki yılda iki küme birden düşen takımın artık şahlanmasının zamanı geldi. Bu takıma herkesin destek olması ve elini taşın altına koyması lazım. Çünkü başka Karşıyaka yok!