Halil Arslan

Ben değiştim…

Halil Arslan

ilksesgazetesi@gmail.com

Sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti’yi kurarken “Biz değiştik, yeni gömlekle sahaya çıkıyoruz” dedi ve meydanlara indi. Hakikaten de Türkiye’de değişikliklere imza attılar.

Türkiye’nin nereden nerelere geldiğini tüm dünya taktir etti. 13 yılda adım adım ilerledi. Ekonomi, sağlık ve en önemlisi çözüm süreci ve İMF’ye borcumuzun olmaması.

Çankaya’ya halkın oyuyla çıkan bir ilk… Ve AK Parti Türkiye sathında her yerde kendini kabul ettiren bir parti.

Yavuz Donat derki, geçmişte Turgut Özal Cumhurbaşkanı olduğunda Ana muhalefet Başkanı Erdal İnönü ile el sıkıştı tokalaştı. Şimdi Kılıçdaroğlu, katılmam diyor. Bu kendisine ve CHP’ye bir şey kazandırmaz. Siz CHP olarak çıkıp derseniz biz çözüm sürecini canı yürekten destekliyoruz. Her yapılan çalışmada muhalefet olmak gerekmiyor. Değiştik nasıl ki bir Anayasa’ya yetecek kadar milletvekili iştirak ettik.

Katılımınız size önümüzdeki seçimlerde puan kazandırır. Yoksa kayıp üzerine kayıp yaşarsınız. Siz en eski partisiniz fakat ana muhalefetten öteye gidemiyorsunuz. Muhakkak değişmelisiniz. Güçlü bir Mecliste anayasayı değiştirerek katkınızı koyarsanız ilerleme kaydedersiniz. Siz, siz olun başta çözüm sürecini destekleyin. Ve önümüzdeki seçime daha barışık girin. Böylece her yerden oyunuz çıkar.