Çağdaş Cantürk

Hayatı Iskalama

Çağdaş Cantürk

canturkcagdas@gmail.com

Yahu nedir bu İzmir şehrinin yol yapım ve onarımdan çektiği? Şehrin en önemli olduğunu düşündüğüm iki cadde.

Biri Güzelyalı’dan başlayıp Alsancak üzerinden Bornova’ya bağlanan rota.

Diğeri Havalanı, Karabağlar, Gaziemir, Aydın yolu ile şehrin merkezini bağlayan Yeşildere.

Şehrin en önemli iki güzergahı aynı anda kapalı veyahut aksak. Bari biri 1 sene önce ya da sonra başlasaydı. Üstelik Yeşildere’de adam akıllı çalışan kimseler de yok! Ne zaman gitsem 3-5 kişi çalışmaya çalışıyor.

Haliyle trafik iğrenç!

Şehrin her yeri tıkanıyor.

Neyse ki şehir güzel arkadaş!

Düşünsene şehrin etrafındaki gidilecek yerleri. Çeşme, Dikili, Foça, Karaburun, Kuşadası, Gümüldür… Var da var. Ve ben trafikte geçirdiğim zamanlara acıyorum. Çok da zor değil oysa ki, kamp sandalyemin ayaklarını kumsala saplayıp ayaklarımı denize karşı uzatıp, sakince oturmak, tatlı bir yürüyüşe çıkmak, bir tepeden manzarayı izlemek, parmağıma doladığım misinanın gerilmesini beklemek.

Şu yoğun şehir hayatında anneler babalar çocuklarını bile adam akıllı göremiyor be! Zaten eve gidene kadar çocukcağızın uyku vakti gelmiş oluyor, işe bak. Çocuğun büyüdüğünü fark edemiyorlar resmen.

Zamanı efektif kullanıp kendimize zamanlar ayırmak gerek. En yoğun günde bile, 5 dakika sakinlik, kendine ayırdığın zaman dilimi bir motivasyon oluyor. Kendi terapini kendin yap şehir insanı! Uzak değil soluk alınacak yerler.