Muhammet Tunç

Hollanda’nın Maskesi Düştü

Muhammet Tunç

tunc47@gmail.com

Aile Bakanımız Betül hanıma Hollanda’da sergilenen aşağılık saldırıyı en sert düzeyde kınıyorum. Bu olayı basit bir diploması krizi olayı olarak değerlendirmeyin lütfen. Bu olay kelimenin tam manasıyla bir ‘nefret kusuşudur’. Nefretin dışavurumudur.

Bakan hanıma yapılan bu iğrenç saldırı hepimize yapılmış bir saldırıdır. Bu mesele partiler üstü ‘devlet ve millet’ meselesidir. Bunun başka bir izahı yok.

Artık Batı’nın gözüne girmeye çalışan, talimatla yürüyen bir Türkiye yok. Artık İMF den borç alabilmek için el-pençe durup yalvaran bir ülke de yok. Artık; büyük ve güçlü bir Türkiye var. Lale kafalı aşağılık herifler, ne yaparsanız yapın bu ülkenin ilerleyişine engel olamayacaksınız.

Bunlardan dost-most olmaz. Bırakın dost olmayı, kanımızı içseler doymazlar. Bunlardan ancak iyi bir ‘post’ olur, O’da bize lazım değil…

16 Nisan’da yapılacak referandumun önemine defalarca değindik durduk. Kararımız evet olursa neler değişeceğini anlatmaya çalıştık. Buradan bir kez daha belirtmek istiyorum. Lütfen görelim artık.

Batı ağız birliği şeklinde ‘hayır’ olarak tarafını belirtti. Devlet televizyonlarında ‘hayır’ için yayın yapan ‘post’ ülkelerimize buradan sormak istiyorum: Size ne! Sizi ilgilendirmeyen bir konu için neden taraf oluyorsunuz?

Demek ki onları da ilgilendirecek. Onları o kadar derinden etkileyecek ki istemiyorlar. Allah’a şükürler olsun ki, kendilerini bütün dünyanın gözleri önünde belli ettiler. Ama kimseden çıt yok. Tek bir kınama, lanetleme yok. Bütün bunlar yine aynı şeye çıkıyor: Küfür tek millet!

Bakan hanıma yapılan saldırıyı protesto etmek için sokağa dökülen vatandaşlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Demokratik haklarını kullanan o masum insanların üzerine at ve köpekle saldırdılar. Bütün bu çirkefliklere rağmen sessiz kalanlara yazıklar olsun diyorum… 28 Avrupa Birliği ülkesi nerede?

Bu lale kafalılara inat, devletimizin bekası için defalarca ‘Evet’ diyoruz.

Yazıma Cemil Meriç ile son vermek istiyorum: “Bütün Kuran’ları yaksak, bütün camileri yıksak, Avrupa’nın gözünde yine Osmanlıyız.”