Cemal Durmaz

İyi ki varsın uzman jandarma

Cemal Durmaz

cemaldurmaz10@hotmail.com

Sevgili okurlar;
Bugün köşemde çok özel bir yorum yapmak istiyorum. Sosyal medya üzerinde dolaşan ve yüzlerce paylaşım yapılan bir fotoğraftan söz etmek istiyorum.
80 yaşında bir ninemize, hanım efendiye yardım eden jandarma devriyesi.
Devriyede görevli arkadaşların hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Yaşlı teyzemizin odunlarını alarak devriye aracına koyan jandarma personelinin rütbesine baktığımda, uzman jandarma olduğunu gördüm.
Daha önce uzman jandarmaların bu tarz yardımlarını haber yapmıştım.
Ben hiç şaşırmadım. Çünkü jandarma personeline verilen görevin en önemlisi. Olayların önlenmesi için önleyici kolluk hizmeti yaparken aynı zamanda halka yardım etmek önemli bir görevidir. Polislerimiz içinde bu böyledir. Birçok yerde polis arkadaşlarımızın da vatandaşa yaptığı yardımları görebiliriz.
Resme baktığımda, olayın Kastamonu Çatalzeytin de meydana geldiğini görüyorum. Bir orman yolunda yaşlı bir teyze, bazılarına göre nine, ülkemin bir hanımefendisi sırtında taşımak için bir yük odun yapmış ve evinin yoluna koyulmuş.
Anadolu’nun öz ve öz evlatlarından oluşan Jandarma Teşkilatı’nın vicdan sahibi uzman jandarma personeli icra ettiği devriye esnasında ninemizi bu yükü ile gördüğünde elbette kayıtsız kalmamış ve aracı durdurarak ninemizin yükünü almış, kendi elleri ile devriye aracına bırakmış ve ninemize yardım etmiş.
O kadar gurur duydum ki, o kadar onur duydum ki, bu ülkede halen iyi kalpli insanlarımız var.
Halen vicdan sahibi askerimiz, polisimiz mevcut, Allah hepsinden razı olsun.
Vatanımızı, milletimizi, sınırlarımızı emanet ettiğimiz Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve emniyet mensuplarına her zaman duacıyız, Allah güçlerini daim etsin.
Her yerde uzman jandarma arkadaşların bu tarz yardımlarını görüyoruz. Umarım, devlet büyüklerimiz bu ve bu tarz meydana gelen olaylara kayıtsız kalmazlar, ilgili personelleri ödüllendirirler.
Bizler uzman jandarma komutanımızı kalbimizde ödüllendirdik, yürekten sevdik. Tüm teşkilatın aynı özveri ile çalıştığından hiç kuşkum yok. Millet olarak TSK ve emniyet görevlilerine inancımız tam.
Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı’nda,  jandarma devriyesinin ve uzman jandarma komutanımızın yaptığı bu özverili hareketini ödüllendireceğini umut ediyorum.
Görevlerinde başarılar diliyorum. İyi varsın jandarma. İyi ki varsın uzman jandarma.