Özkan Pekçalışkan

Kaçınılmaz Sona Doğru

Özkan Pekçalışkan

ozkanpekcaliskan@ilksesgazetesi.com

Karşıyaka ligin ikinci yarısına kendi sahasında ağırladığı Adana Demirspor maçı ile başladı. Karşıyaka eski teknik direktör ve futbolculara olan borçlarından kaynaklanan transfer yasağını kaldıramadığı için ara transferde anlaştığı futbolcuların lisansını çıkaramadı. Devre arasında 11 oyuncusu ile yollarını ayıran Karşıyaka 9 yeni ismi kadrosuna kattı. Yeni gelen futbolcular; Mustafa Aşan, Kvesic, Youssef, Efe Halil Özarslan, Ömer Kandemir, Şahin Aygüneş, Can Erdem, İbrahim Kaş ve Kovalchuk malum sebepten dolayı Adana Demirspor maçında takımdaki yerlerini alamadı.

Maça daha çok altyapı ağırlıklı kadro ile çıkan Karşıyaka oyunda dengeyi sağlamayı çalışırken maçın başında Pote’nin ayağından yediği golle 0-1 yenik duruma düştü. Rakibine karşılık vermekte zorlanan Karşıyaka, oyunda dengeyi 30. dakikadan sonra kurmaya başladı. İlk yarıda Gökhan Ünal’ın sakatlanması ile birlikte oyuna Taha Balcı dahil oldu. Hücumda çoğalmakta zorlanan Karşıyaka kazandığı köşe vuruşu sonrasında kafalardan seken topu tamamlayan Ömer Can 38. dakikada Karşıyaka adına skoru 1-1’e getirdi. Karşılaşmada başka pozisyon olmayınca maçın ilk yarısı bu sonuçla bitti.

İkinci yarıda sahada rüzgar her iki takımın da oyununu etkiledi. Maçta istediği seyirci desteğini bulamayan Karşıyaka, Adana Demirspor karşısında ikinci yarıda da etkili olamadı. Burak Çalık ile pozisyon yakalayan konuk ekip maçta tekrar öne geçti. Mücadelede Murat Akyüz kırmızı kart görerek Adana Demirspor’u 10 kişi bıraktı. Bu dakikadan sonra Karşıyaka rakip kalede etkili olamadı. Düşme potasında olan bir takımın bu maça transfer ettiği oyuncularla çıkamaması Karşıyaka için handikap oldu. Evinde mutlak 3 puan alması gereken Karşıyaka maçı kazanamayarak ligin ikinci yarısına moralsiz başladı. Karşıyaka’nın düştüğü durumdan toparlanması için bir an önce maç kazanmaya başlaması gerekiyor.