Özkan Pekçalışkan

KARŞIYAKA kendine geldi

Özkan Pekçalışkan

ozkanpekcaliskan@ilksesgazetesi.com

Yazarın Diğer Yazıları
TFF 3. Lig 2. Grup 3. hafta maçında Karşıyaka, Kemerspor 2003ü evinde konuk etti. Geçen hafta gol fırsatlarından yararlanamayan ve sahadan mağlup ayrılan Karşıyaka bu hafta şeytanın bacağını kırarak sezonun ilk galibiyetini aldı.
İzmir Atatürk stadında oynanan mücadelede maçın heyecanı en üst noktada yaşandı. Maçın tartışmalı pozisyonları hakem hataları ve kaçan golleri ise çok konuşulacağa benziyor. Karşıyaka’nın gençleri bu maçta yine çok çalıştı ve pozisyonları gol ile sonuçlandırmayı başardı. Sezonun ilk galibiyeti kötü giden her şeye dur demek anlamına geliyordu ve sahadan alınan sonuçla bu net bir şekilde söylendi.
Gençlere güvenen Karşıyaka’nın bu güvenini kaybetmemesi gerekir. Sonuçta bütün sezonu bu gençlerle geçirecek. Transfer yasağının olması belki de yüzümüzü uzun zamandır çevirdiğimiz altyapıya tekrardan dönmemiz sağlayacak. Bu ligi bu gençlerle götüreceğini yönetim ve taraftarın böyle bilmesi gerekir. Bir galibiyet ile göklere çıkarılan gençlerin bir mağlubiyet ile de yerlere vurulmamasına çok dikkat etmeliyiz. Haftaya Alibeyköyspor deplasmanına gidecek olan Karşıyaka’ya geçen haftaki Düzcespor yenilgisinden sonra alınan bu galibiyet ilaç gibi geldi. Futbolda devamlılık her zaman önemlidir. Haftaya deplasmanda alınacak bir galibiyet daha genç kardeşlerimizin hem moralini daha da yukarı çekecek hem de kendilerine olan güveni daha çok perçinleyecektir. Kötü günlerin geride kaldığına inanmak isteyen Karşıyaka taraftarı ise artık buradan tekrar şahlanışı ve ayağa kalkışı görmek istiyor.