Özkan Pekçalışkan

Karşıyaka play-off aşkına

Özkan Pekçalışkan

ozkanpekcaliskan@ilksesgazetesi.com

TFF 3. Lig 2. Grupta mücadele eden Karşıyaka, Hüseyin Koçer İnşaat Çatalcaspor deplasmanından aldığı üç puanla ligde son 4 haftaya girilirken Play-off oynama iddiasını sürdürdü.
Son iki maçında sahadan mağlup ayrılan, hafta içi mesaisinde Bergama Belediyespor’a 3 puan veren Kaf- Kaf İstanbul deplasmanında kendini affettirdi.
Play-off potası ile arasında sadece 3 puan fark bulunan Karşıyaka, haftasonu evinde ağırlayacağı Yeni Orduspor maçına daha çok ümitle bakmaya başladı. Çatalca maçından önce kaybettiği Pazarspor ve Bergama Belediyespor maçlarında taraftarlarını oynadığı futbolla hayal kırıklığına uğratan Kaf-Kaf yeniden iddiasını gösterdiği Çatalca deplasmanında son ana kadar Play-off yarışının içine olacağını kanıtladı.
Takımın Play-off potasına girmesi ve iddialı konuma gelmesi gençler üzerinde baskı oluşturdu ve Kaf-Kaf iki maçta 6 puan kaybetti. Anca Kaf-Kaf’ın gençleri zor bir sınavı daha geride bıraktı. İşler kötüye gitmeye başladığında iyi reaksiyon gösterdiler. Play-off baskısına alışan gençler bu baskıyı kaldırabileceklerini bu hafta ki Çatalca maçında sahada oynadıkları futbol ve aldıkları sonuç ile gösterdiler.
Sezon başlarken acaba yine küme mi düşecek denilen takım Mesut Toros yönetiminde adeta küllerinden doğdu. Gençlerine ve Mesut Toros’a güvenen Karşıyaka, güveninin sonucunu sahada almayı başardı.
Sezonun kalan son 4 haftalık bölümünde hem yönetimin, hem taraftarın hem de tüm Karşıyaka ailesinin koşulsuz şartsız Kaf-Kaf’ın gençlerini hem sahada hem de saha dışında desteklemesi gerekiyor. Play-off iddiası olan takımın tribünlerinin de dolu olması için en başta taraftara iş düşüyor. Karşıyaka Play-off’lara kalması halinde belki de mucizeyi gerçekleştirebilir. Ancak Play-off’a kalıp çıkamasa bile Kaf-Kaf’ın gençleri edindikleri tecrübe ile bir sonraki seneyi kurtarabilirler. Son dört haftada Karşıyaka’nın genç futbolcuları kendine, Karşıyaka Camiası da Karşıyaka’nın gençlerine güvenmelidir.