Özkan Pekçalışkan

Karşıyaka’da Umutlar Tükeniyor

Özkan Pekçalışkan

ozkanpekcaliskan@ilksesgazetesi.com

Haftalar birer birer tükeniyor. Karşıyaka için zorlu geçecek 5 haftanın ilk maçı evinde Gaziantep BB Spor ile İzmir Atatürk Stadı’ndaydı. Taraftar maça fazla ilgi göstermemişti. Artık taraftarın da sabrı ve ümidi yavaş yavaş bitme noktasına geldi. Maça geçecek olursak Karşıyaka için maçın ilk yarısında sadece Tisdell’in direkten dönen kafa vuruşunun haricinde başka kayda değer bir pozisyon oluşmadı. Karşıyaka düşmemeye oynayan takım olarak ben bu ligde kalacağım imajını sahada bir türlü gösteremedi. Sahadaki herkes kaderi kabullenmiş gibi davrandı.

İkinci yarıda da Karşıyaka oyuna ağırlığını bir türlü koyamadı. Golü buldu fakat oyundaki hakimiyet Karşıyaka’da değildi. Bu sene öne geçtiği maçları dahi önde bitirip çok fazla galibiyet alamayan Karşıyaka için yine penaltıdan bir pozisyon verildi. Ve oyunun son 4 dakikasına girerken oyuna denge geldi. Aynı pozisyonda Karşıyaka adına penaltı düdüğünü çalamayan hakem, Karşıyaka aleyhine penaltıyı çok rahat çaldı. Hakem konusunda çok fazla konuşmaya gerek yok. Çünkü Türkiye’de hakemlerin durumu ortadadır.

Karşıyaka’nın durumuna bakarsak eğer kabullenilmiş bir sonun yavaş yavaş başa gelmesi durumu yaşanıyor. Ligin ikinci yarısındaki bütün maçlara Kurtuluş Mücadelesi gözü ile bakılırken sahada kurtuluş adına bir mücadele görememek herkesi kahrediyor. Kayıp giden bir sezonun ardından bir de Karşıyaka küme düşerse bunun sonuçları çok ağır olur. Zaten kendi stadına bir türlü kavuşamayan Karşıyaka için bu kötü bir son olur. Bu takım sezon sonuna kadar toparlanacak gibi gözükmüyor. Önümüzdeki haftalarda Karşıyaka’yı daha da zor günler bekliyor. Umarım Karşıyaka bu zor günleri de atlatır. Bu arada önceki günkü maçta Teknik Direktör Yusuf Şimşek’in el hareketi çok net olarak fotoğraf ile tespit edilmiş. Tespit edilen bu fotoğraf karesi ile Yusuf Hoca’dan bu hareketi kime yönelik ve niye yaptığı da ayrıca sorgulanmalıdır. Karşıyaka gibi köklü bir geçmişe sahip olan bu kulüpte bu el hareketini hesabı mutlaka sorulmalıdır. Zira taraftar bu konuda açıklama bekliyor.