Sevil Petrini

Kaş bakımı nasıl olmalıdır?

Sevil Petrini

petrinisevil@gmail.com

petrinisevil@gmail.com

Işıldayan bir cilt, canlı ve sağlıklı saçlar, bakımlı tırnaklar, ipeksi bir ten. Evet devir değişiyor bununla birlikte erkeklerde, kadınlarda daha bakımlı, daha kusursuz ve genç görünmek istiyor. Güzel ve bakımlı olmaktan çok kusursuz olma isteği maalesef olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. İşte burada doğal güzelliği ön planda tutup bunu sürdürebilmek, korumak amacıyla doğru uzmanlara ulaşmak gerekiyor. Ben her gün danışanlarımıza sırlarımızı, deneyim ve tecrübelerimizi, detayları paylaşıyorum. Daha çok danışana ulaşabilmek ve doğru bilgiler paylaşmak adına yazmaya karar verdim. Nihayetinde doğal güzellik, onu korumak ve bildiğiniz yanlış bilgileri düzeltmek adına bütün merak ettiklerinize cevap bulabileceğiniz bir köşemiz var artık.

İlk yazımda sizlere özellikle uzmanlık alanım da olan ve sıkça sorular aldığım kaş bakımı nasıl yapılmalı, kaşlar ifademizde ne kadar önemli, şekilsiz ve bozulmuş kaşlar için neler yapabiliriz, kimleri tercih etmeliyiz bunlardan bahsedeceğim!

Bir an için kaşlarımızın hiç var olmadığını düşünelim. Şaşırma, sevinme, üzülme, sinirlenme, heyecanlanma vs. mimiklerimizin karşı tarafa ne kadar anlam ifade edebileceği mananın büyük kısmının aslında kaşlarımızda olduğunu anlayabiliriz.

Kaş bakımında en önemli unsur yeterince zaman ayırıp doğru tasarım ve doğru alım olduğunu unutmayalım. Özellikle kısa bir zaman ayırıp hızlıca alınan kaşlar ilerleyen dönemlerde kaş küsmesi dediğimiz sorun ile karşı karşıya kalmamıza sebep olabilir. Cildimize, ellerimize, tırnaklarımıza nasıl zaman ayırıyorsak kaş tasarımına da önem verip yeterince zaman ayırmalıyız.  Benim en çok karşılaştığım problem gelmişken kaşlarımı da aradan çıkaralım bakış açısıdır. Kaş tasarımı ve alımına zaman ayırıp doğru uzman kişilere gitmeniz gereken önemli bir bakımdır.

Kaş bakımında özellikle evde alınma işlemi tercih eden kişilerinde dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Doğal malzemeler tercih edilip kaş ve kirpik bakımında alternatif tıp dünyasında doğal yağları tercih edilebilir.

Bazen yanlış uygulama ve alımlardan dolayı kaşlarda oluşan boşluklar, ince kavisli biçimsiz kaşlar, yüz şekline uygun olmayan şekiller doğal görünüme sahip olmak isteyen bay ve bayanlar için yeni kurtarıcısı 3 boyutlu kaş tasarımı yani mikropigmentasyon işlemini öneriyorum.

Kişiye özel tasarım ve özellikle de insan sağlığına uyumlu pigmentlerin kullanılmasıyla yenilikçi bir uygulama olan 3 boyutlu kaş tasarımı son zamanların en çok tercih edilen uygulamasıdır. Çok ince özel steril iğnelerle yapılan acının neredeyse yok denilecek kadar az hissedildiği bu işlem benimde danışanlarıma uyguladığım en başarılı ve doğal yöntemlerdendir. Kaşların yüzün en çok göze çarpan yapı taşları olduğu bilindiğinden bu konuda kesinlikle uzman diplomalı eğitimli kişileri tercih etmenizi öneririm.

Doğru bildiğimiz yanlışlar, yanlış bildiğimiz doğrular neler diye merak ediyorsanız soru ve merak ettiklerinizi mail olarak gönderebilir haftalık olarak yazılarımı takip edebilirsiniz.

Burada çok güzellik olacak takipte kalın.