Özkan Pekçalışkan

KSK adım adım Play-Off’a

Özkan Pekçalışkan

ozkanpekcaliskan@ilksesgazetesi.com

TFF 3. Lig 2. Grup’ta Play-Off hesapları yapan Karşıyaka, Çatalcaspor’dan sonra Yeni Orduspor’u da mağlup etmeyi başardı. Sezonun bitimine 3 hafta kala maç fazlasıyla Play-Off hattını yakalayan Karşıyaka, rakiplerinin puan kaybetmesini beklemeye başladı. 
Atatürk Stadı’ndaki karşılaşmada cezası nedeniyle taraftarından yoksun olan yeşil-kırmızılı ekip, haftaya Adıyaman 1954 Spor deplasmanına gidecek. Adıyaman 1954 Spor maçının arkasından evinde Sultanbeyli Belediyespor maçı ile bu sezon taraftarının karşısına son kez İzmir’de çıkacak olan Kaf-Kaf, sezonu Elaziz Belediyespor maçı ile tamamlayacak. 
Sezonun son üç maçının ikisini deplasmanda yapacak olan Karşıyaka, dezavantajlı göründüğü konumdan kendine avantaj sağlamaya çalışacak. Elaziz Belediyespor ve Adıyaman 1954 Spor küme düşme korkusu yaşayan takımların başında geliyor. Özellikle Adıyaman 1954 Spor düşme hattında 16. Sırada yer alırken, 15’inci durumdaki Kemerspor 2003 ile arasında sadece 1 puan fark bulunuyor.
Karşıyaka, Adıyaman 1954 Spor maçında çok dikkatli olması gerekiyor. Kaf-Kaf’ın ne kadar 3 puana ihtiyacı varsa aynı şekilde rakibinin de 3 puana aynı oranda ihtiyacı var. 33. Haftada İzmir’de ağırlayacağı Sultanbeyli Belediyespor maçı nispeten rahat görünse de son 3 haftada Kaf-Kaf’ın çok dikkatli olması gerekiyor. Pazarspor ve Bergama Belediyespor maçlarında bırakılan 6 puanın ihtiyacı şu dönemde daha iyi anlaşılıyor. Şu anda Kaf-Kaf rakiplerinin puan kaybetmesini bekleyip, kalan son üç maçını kazanmaya çalışacak. 
Sezonun kader maçlarına çıkacak olan Karşıyaka’da bütün sezonun hasadı bu üç maçta yapılacak. Play-Off oynayamaya hak kazanan bir Karşıyaka, önümüzdeki sezonla ilgili çok güzel sinyaller verebilir. Altyapısına önem veren ve gençleri ile bu noktaya gelen Kaf-Kaf’ın kurtuluşu yine gençlerinin performansına bağlı olacak.