Özkan Pekçalışkan

 KSK’de işler iyi gitmiyor

Özkan Pekçalışkan

ozkanpekcaliskan@ilksesgazetesi.com

Karşıyaka’da Gaziantep BB Spor deplasmanı kabusu devam ediyor. Karşıyaka bu sene de Gaziantep deplasmanında kazanamadı. Karşıyaka’da aslında işler gerçekten iyi gitmiyor. Takımda yolunda gitmeyen şeyler oldukça fazla fakat bu haftaya kadar bununla ilgili gerçek bir önlem de alınabilmiş değil. Sezonun 6’ıncı haftası geride kalmasına rağmen Karşıyaka takımı kendi oyununu ve oyun karakterini sahaya yansıtabilmiş değil. Takım olma konusunda ciddi sorunlar var. Öne geçtiği maçları bile ya kaybetti ya da berabere kaldı. Takımın sahada ben bu maçı alır götürürüm görüntüsü yok. Sezon başından bu yana oyunu sürklase eden bir takımı daha sahada göremedik.

Gaziantep deplasmanına giderken tek hedef galibiyetti. Takımın ve camianın beraberliğe bile tahammülü yoktu. Hafta içinde verilen mesajlarda hep bu söylendi. Sahaya çıkan takıma baktığımızda ise yine tam tersini gördük. Sahada koşan ve mücadele eden bir takımı yine göremedik. Bunda takımın yaş ortalamasının da yüksek olmasının etkili olduğunu düşünüyorum. Maça döndüğümüzde ise ilk yarı boyunca sadece Fall’ın karşı karşıya kaldığı tek pozisyon Karşıyaka adına en tehlikeli pozisyon olarak değerlendirilebilir. Fakat deplasmanda Gaziantep BB gibi takımlara karşı maçı kazanmak istiyorsanız bu pozisyonları gol ile sonuçlandırmanız gerekir. Burada Karşıyaka takımındaki santrforların iş bitiriciliğinin ne kadar olduğu sorusu hemen akla geliyor. İş bitirici olarak çok fazla ön plana çıkan santrfor yok.

İkinci yarıda haliyle sahada daha iyi bir Karşıyaka takımı bekliyorduk. Yine beklediğimiz olmadı. Oyun rölantide devam ediyordu. Sanki Karşıyaka sahaya kazanmak için değil de beraberliği almak için çıkmıştı. Sahada iyi işler yapanı görmek çok zordu. Nitekim oyunun sonlarına doğru Karşıyaka yediği golle mağlup duruma düştü. Bu golü çıkaracak fazla vakti de kalmamıştı. Maç sonunda Gaziantep deplasmanı kabusu devam ederken takımda da işlerin iyi gitmediği artık çıplak gözle bile görülür olmuştu. Bu sonuçla Karşıyaka liderin 9 puan gerisine düştü. Haftalar birer birer geçerken Karşıyaka’nın oyununda gözle görülür bir düzelme görmediğimiz gibi rakiplerle arasında olan makasta gittikçe açılıyor. Sezon başında direk şampiyon olarak çıkmak dillendirilirken şu andaki tabloya göre Karşıyaka orta sıralara oynayan bir takım görüntüsü veriyor. İşlerin bir an önce yoluna koyulması gerekiyor. Sorumluluk alması gerekenlerin alması gereken sorumlulukları bir an önce ivedilikle alması gerekiyor. Gidişat böyle devam eder ve takıma gerekli müdahaleler yapılmazsa şampiyonluk şarkıları başka bahara kalır.