Özkan Pekçalışkan

Kurtuluş 1 puanda değil 3 puanda!

Özkan Pekçalışkan

ozkanpekcaliskan@ilksesgazetesi.com

Bu hafta ligde şampiyonluk mücadelesi veren Multigroup Alanyaspor konuk olan Karşıyaka sahadan 2-2 beraberlik ile ayrıldı. Geçen hafta sahasında Gaziantep BB Spor ile 1-1 ile berabere kalan Karşıyaka bu haftayı da bir puanla kapattı. Ama sezon sonuna kadar alınacak olan bu 1 puanlar Karşıyaka’yı kümede tutmaya yetmeyebilir. Ligde artık son 10 haftaya girilirken Karşıyaka’ya 1 puan değil üç puan lazım.

Maça neredeyse 1-0 yenik başlayan Karşıyaka devreyi de deplasmanda 2-0 yenik kapattı. İkinci yarıda daha derli toplu gözüken Karşıyaka durumu 2-1’e getirdi. Son dakikalarda golcüsü Gökhan Ünal’ın ayağından bulduğu golle Karşıyaka zorlu Multigroup Alanyaspor deplasmanından 1 puanla dönmeyi başardı. Ligde kritik haftalara girilirken alınan bu bir puanın önemli olması için haftaya Karşıyaka’nın evinde Kardemir Karabükspor’u mutlaka mağlup etmesi gerekiyor. Karşıyaka önündeki zorlu 5 haftalık sürecin ilk iki haftasından iki puan çıkardı. Kalan zorlu üç haftada da zirveye oynayan Kardemir Karabükspor, Elazığspor ve Adanaspor maçlarından da mutlaka puan veya puanlar çıkarmalıdır.

Kalan 10 haftada 10 beraberlik bile alsa Karşıyaka’nın kümede kalması zor görünüyor. Karşıyaka’nın maçlardan mutlaka 3 puan çıkarması gerekiyor. Karşıyaka’nın Kurtuluş Mücadelesi’ni kazanması için mutlaka 3 puan alması elzem görünüyor. Karşıyaka için bu ligde kalmak çok fazla önem arz ediyor. Karşıyaka’nın ligden düşmesi takıma ve şehre çok büyük değer kaybettirir. Kurtuluş bir puanda değil 3 puanda. Takımın buna göre oynayıp buna göre hareket etmesi gerekir. Zira haftalar birer birer geçiyor. Haftalar Karşıyaka’nın aleyhine işliyor.