Özkan Pekçalışkan

Mesut Hoca'dan akıllı hamle

Özkan Pekçalışkan

ozkanpekcaliskan@ilksesgazetesi.com

Haftaya son sırada giren Karşıyaka, 9’uncu haftanın kapanış maçında evinde Osmaniyespor’u tek golle geçti. Bu galibiyetin ardından ligde son sıradan kurtulan Karşıyaka, yeni teknik direktörü Mesut Toros ile ilk galibiyetini alarak umutlarını tazeledi.
5 maçtır galibiyete hasret kalan Kaf Kaf için bu galibiyet yukarılara tırmanışın başlangıcı olabilir. Ayrıca takımın kendine olan güveninin yerine gelmesi açısından bu galibiyet ayrı bir önem taşıyor. Son sıralarda ve düşme potasında olmak ister istemez takım üzerinde psikolojik baskı yaratabiliyor. Karşıyaka’nın bu psikolojiden çıkması adına bu galibiyet anlamlı oldu. Hafta içi mesaisinde Kızılcabölük deplasmanında son dakikada gelen golle alınan bir puan bu maçta daha da anlam kazandı. Mesut Toros ile 2 maçta 4 puan toplayan Kaf Kaf’ta teknik direktör değişikliğinin işe yaradığı görüldü.
Mesut Hoca'nın 0-0 biten Osmaniyespor maçının ikinci yarısında oyuna skoru değiştirmek adına müdahalede bulunması sonuç verdi. 59’uncu dakikada Doğukan İnci’nin yerine oyuna giren Harun Atalay 4 dakika sonra skoru Karşıyaka lehine çevirdi. Burada Mesut Hoca’nın oyunu iyi okuduğunu ve oyunu çözecek olan hamleyi yaptığını görmüş olduk. Kenardan maçı seyreden teknik adamların yerine oyunu doğru okuyan ve müdahalede bulunan teknik adamlar her zaman başarılı olmuşlardır. Bu maçta en azından Mesut Hoca'nın oyunu okuma bilgisini görmüş olduk. Oyunu kurtarmak adına yaptığı hamle ile ilerisi adına taraftara, takıma ve yönetime güven vermiştir.
Haftaya Ofspor AŞ deplasmanına gidecek olan Kaf Kaf’ın seri galibiyetler alması ve iyice yukarıya tırmanması için bu maçtan puan ya da puanlar alınması gerekiyor. Kendisinden 1 puan yukarıda bulunan rakibini Kaf Kaf alacağı galibiyet ile sıralamada aşağıya çekebilir.