Taner Uyanıker

Muazzam bir zafer

Taner Uyanıker

taner_uynkr@hotmail.com

Beşiktaş tarihi bir galibiyete imza attı. Napoli gibi İtalya’nın köklü ve güçlü bir takımına karşı 3 gol atılarak elde edilen zafer tek kelimeyle muazzam. Oyun olarak çok iyi olmadığı söylenebilir ama böyle bir deplasmanda daha fazlasını yapmakta kolay değil.

Napoli’nin forvetsiz olması pozisyonlardan yararlanamamalarını sağladı. Buna karşılık Beşiktaş net pozisyonlarını golle sonuçlandırdı. Maç Napoli’nin üstünlüğünde geçse de kartalın arada sırada ısıran atakları vardı. Burada Aboubakar ve Querasma son paslarını biraz daha dikkatli kullanabilselerdi iş daha erken çözülebilirdi. Buna rağmen iki oyuncuda rakip savunmayı en çok zorlayanlardı. Aboubakar’ın fizik gücü, çalım atması ve top sürme yeteneği çok iyi. Son vuruşlarını geliştirebilirse Avrupa’nın üst takımlarında kendine yer bulacaktır.

Beşiktaş geçen yıl ki oyun akıcılığını yakalayamadı ama geçen yıla oranla sonuçlarda daha iyi bir oran yakaladı. Bunda Adriano, Gökhan İnler, Gökhan Gönül gibi tecrübeli isimlerin takıma katılması ana etken olarak görünüyor. Zamanla futbolunu oturtan Beşiktaş bu geniş kadrosuyla daha çok canlar yakacaktır. Bundan sonra iki ana rakibiyle kendi sahasında karşılaşacak kartal buradan alacağı 4 puanla gruptan büyük oranla çıkacaktır.