Halil Arslan

Nereden Nereye!

Halil Arslan

ilksesgazetesi@gmail.com

Geçmişte AK Parti yokken, bu milletin yaşadığı ızdırapları bizzat gördüm ve yaşadım. Ben 1947 doğumluyum, yani 71 yaşındayım. Öyle günler geçirdim ki. Bir kilo şeker alamıyorduk, çocuklarımız mamasız kalıyordu, tüp bulamıyorduk, tüp kuyruğuna giriyorduk günlerce alamıyorduk. SSK’lı olarak ilaç sırasına giriyorduk, bir gün bekliyorduk alamıyorduk. İkinci gün ancak alabiliyorduk. Bu günleri geçirirken hep ızdırap, hep ızdırap. Çoğu insanla konuşuyorum ben bir gazeteci olarak. Diyorlar ki ‘Allah razı olsun AK Parti geldi, sıkıntılar bitti. Şu an ki tüneller, duble yollar. Bir yerden bir yere giderken günler sürüyordu. Şimdi bütün yollar otoban oldu. Ben Mardin Midyat Gelinkayalıyım. Gelinkaya yolunu şimdi ki Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Mardin Valimiz Gelinkaya’ya 3 tane yol yaptı üçü de otobandan daha kıymetlidir. Allah şimdi ki hükümetimizden razı olsun ve devamlı başımızda daim kılsın. Şimdi ise her hasta dilediği hastaneye gider tedavisini görür ilacını her yerden alır. Anında beklemeden. Bundan iyisi var mı? İzmir-Ankara arası trenle 3 saate inecek. İzmir-İstanbul karayolu ile 3,5 saate indi. Bu Türkiye yeni Türkiye işte, hükümetimizin yaptıklarıdır. Geçmiş ile şimdiyi mukayese edildiğinde nerden nereye gelindiğini bu hükümetimize takdire şayandır.

Türkiye gündemi siyasete iyice odaklandı. Partiler tüm hazırlıklarını yapmaya başladı. Seçim kararının alınmadan çok öncesinde AK Parti tüm il ve ilçelerde kongre çalışmalarına başlamıştı. Açıkçası AK Parti, kuruluşundan bugüne kadar bu seçim işlerini en profesyonelce yapan partidir. Tüm Türkiye’de her seçimi sorunsuz bir şekilde atlatıyor. Diğer partilerde yaşanan kavgalar, olaylar, masalar ve sandalyeler hava uçuşmaz. Her kongresi bayram havasında geçer.

AK Parti İzmir, üzülerek belirtmek istiyorum profesyonellik adına sınıfta kalıyor. Her organizasyonda mutlaka bir aksaklıkla karşılaşıyorum. Şahsen işlerim yoğun olan bir insanım. Türkiye’nin 6 bölgesinde matbaalarım ve çeşitli illerde gazetelerim var. İşim gereği sürekli dolaşmak zorunda kalıyorum.

İzmir’de yayın yapan gazetem İLKSES bana ulaşarak, ‘AK Parti İzmir İl Başkanlığı kongresi için Ankara’dan arıyorlar. Kimlik bilgilerinizi istiyorlar protokol için sizi davet ediyorlar’ katılacak mısınız?’ söylediler. Bizde davete icabet etmek gerektiği için tamam dedim ve Adana’da ki tüm programlarımı iptal ederek İzmir’e geldim. Buraya kadar her şey normal. Kongre günü kapıya gidip, ‘İçeri alamıyoruz, bilgileriniz yok’ dediklerinde şok oldum. ‘Nasıl olur siz davet ettiniz bilgilerimi istediniz. Şimdi nasıl almazsınız’ dedim. Ama kimseye derdimi anlatamadım. Şimdi siz arayacaksınız, kimlik bilgilerimi alacaksınız. Davet edeceksiniz. Ama davet günü içeri alamayız diyeceksiniz. Bu yakışıyor mu AK Parti gibi ülkeyi idare eden partiye.

Geçen yıl Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın medya temsilcileri ile toplantısı için yine İzmir’e çağrıldım. Yine kapıda kalarak geri döndüm. Her ne hikmetse İzmir’de olan AK Parti organizasyonlarında sorun yaşadım. Şimdi ben açıklıyorum, iki sefer AK Partimden aday adayı oldum. Adaylığım gerçekleşmediği halde bu partiden vaz geçmedim ve geçmeyeceğim. Şu anda bile var gücümle yedi sülalemle AK Partiliyim ama bu organizasyonu gerçekleştiren İzmir İl yönetiminin bu yanlışlıkları yapmaya lüksü yoktur. Nasıl olur da Adana’dan davet ediliyorum. Kapıya kadar gelip kapıda ismin görünmüyor. Bu nasıl organizasyon? Nasıl kimlik teyididir? Biliglerimi istediler yazı işleri müdürümden, ondan sonra beni aradılar. Adana’dan AK Parti sevdalısı olmam nedeniyle İzmir’e geldim. Fakat kapıda ite kaka giremezsin kardeşim. Bu lafı doğal olarak kapıdaki görevliler söylediler. İzmir’de günlük 7 gazete var. Gazetem İLKSES, 7’sinden birisidir ve ben burada yıllarımı verdim. AK Parti için gerçekten dirsek çürütüyorum. Ama ne fayda ki en garanti en ideal AK Partili olanın bile içeriye alınmadığını İzmir’den öğrendim. Ve ben bu durumun kahrıyla ömür boyu İzmir için içim buruk kalacak. AK Partime tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim. AK Parti İzmir il başkanlığına burukluğum var.