Özkan Pekçalışkan

Pozisyon var gol yok!

Özkan Pekçalışkan

ozkanpekcaliskan@ilksesgazetesi.com

Yazarın Diğer Yazıları
ÖZKAN PEKÇALIŞKAN
Geçtiğimiz hafta ligin ilk maçında deplasmanda Van BBSK ile mücadele eden Karşıyaka, lige bir puanla başlamıştı. Bu hafta ise evinde Düzcespor’u konuk eden Kaf Kaf, 3. Lig’de taraftarının karşısına ilk kez çıktı. Yaklaşık 5 bin civarında taraftarını tribünlere çeken Karşıyaka’da hafta içinde teknik direktör krizi yaşandı.
Karşıyaka'da hafta başında sürpriz bir kararla teknik direktör Ufuk İskender ile yolların ayrılması sonrası göreve getirilen teknik direktör Aytekin Sümbül, böylece Düzcespor karşısında ilk maçına çıktı. Aytekin Sümbül’lü Kaf Kaf, ilk maçında mağlubiyeti tatmaktan kaçamadı. Sezon hazırlıklarına Ufuk İskender ile başlayan daha sonrasında ilk haftadan yolları ayıran Karşıyaka’da teknik direktör istikrarsızlığı umarım takıma olumsuz yansımaz. Kulüpten yapılan açıklamada ise bir süredir Ufuk İskender ve yönetim arasında takım yönetimi ile ilgili konularda teknik olmayan, kulüp yönetim anlayışı ile ilgili derin davranış ve fikir ayrılıkları bulunduğu ve bu sebepten dolayı ayrılığın gerçekleştiği açıklaması kamuoyu ile paylaşıldı.
Sonuçta başka bir değişiklik olmazsa sezona Aytekin Sümbül ile devam edilecek. Hafta içinde Aytekin Sümbül hoca ile maça hazırlanan ve taraftarının karşısına çıkan Karşıyaka beklemediği şok bir yenilgi aldı. Oyunun genelinde iyi oynayan Karşıyaka, geçen sene 3. Lig Play-Off finalinde Bayrampaşa’ya kaybeden ve 2. Lig’in kapısından dönen Düzcespor’a mağlup oldu. Karşıyaka uzun bir aranın ardından mücadele ettiği 3. Lig’e bir an önce alışması gerekiyor. Genç oyunculardan kurulu Kaf Kaf, geçen sezonda ligde iyi mücadele ediyordu ancak sonuca bir türlü ulaşamıyordu. Bu yıl da gol yollarında sıkıntıların olacağını bu maçta çok net gördük. Doğukan, Onur Kıntaş, Mahir ve Hakan Kuş yakaladıkları pozisyonları gole çeviremedi. Özellikle kaleci ile karşı karşıya kalan Hakan Kuş’un pozisyonu çok netti.
Genel olarak Karşıyaka’nın baskı kurmaya ve gol atmaya çalıştığına bu maçta şahit olduk ancak tabelada skoru değiştiremeyince baskılı oynamanız ya da çok gol pozisyonuna girmeniz bir anlam ifade etmiyor. Haftaya yine evinde oynayacak olan Kaf Kaf, Kemerspor 2003 ile karşılaşacak. Taraftar haftaya evinde oynayacak olan Karşıyaka’dan ligin ilk galibiyetini almasını bekliyor.
Beklenmedik bir hata oluştu!

Beklenmedik bir hata oluştu!

Teknik rapor oluşturuldu. En kısa sürede çözülecektir.
Geri dön