Mekkiye Uludağ

Umuda yolculuk

Mekkiye Uludağ

mekkiye4735@gmail.com

Merhaba Dostlar;

Malumunuz üzere ben AK Parti İzmir 1. Bölge’den Milletvekili Aday Adayı Engelli bir bayan olarak yola çıktım 10 Şubat itibari ile. Yoğun bir tempoda hem kendimi tanıtma hem de siyasete girme nedenlerimi başta İzmir halkının yanında tüm Türkiye’ye neden siyaset yapmak istiyorsunuz? Sorusunun cevabını verme çabasını sürdürdüm.

Siyaset, hizmet etme mekanizmasıdır. Siyaset hükmetmek için değil hizmet etmek için yapılmalıdır. Ben de hem sosyal hem kültürel açıdan Türkiye’nin örnek şehri haline getirmek amacıyla İzmir’den yola çıktım. Siyasete girme amacım ülkemiz ve halkımız için hizmet üretmektir.

Neden AK Parti diye soranlara cevabım ise; Benim görüşlerimi, dünyaya, olaylara bakış açımı en rahat sergileyebileceğim parti olduğu için. 28 Şubat Döneminden beri yaşadığım başörtüsü zulmüne son verdiği için. Engelli bir birey olarak engellilere sahip çıktığı için. Bir anne ve kadın olarak kazandırdığı hak ve özgürlükler için AK PARTİ çatısı altında olmak ve vefa borcumu ödemek için buradayım. Engelli bir birey ve kadın olarak bana ‘Aman siyasete bulaşma, ezilirsin, gücün ve paran yoksa siyasete giremezsin” diyenler oldu. Siyaset zeminin kirli olduğu düşünülür. Hâlbuki bir yeri temiz tutmak istiyorsanız, orada temiz insanların bulunması gerekir. Dolayısıyla iyi insanların, güzel insanların, memleketine, milletine hizmet etme sevdasında olan insanların siyaset arenasında yer alması gerekir. Amacınızın gerçekten samimi ve doğru olduğuna inanıyorsanız o aracı hiç bozmadan, araç sizi bozmadan kullanabilirsiniz. Ben olaya öyle bakıyorum ve bu nedenle de bu kutlu davayı sahiplendim. Sorumluluk bilinciyle ülkemizdeki sorunlarla mücadele etmek için elimi taşın altına koyarak hizmet almak için değil, hizmet vermek ve üretmek için yola koyuldum. Ben bal kovanına üşüşen eşek arıları gibi fırsat ve çıkar için buraya gelmedim. Ben bizzat kovanı meydana getiren bal arısıyım. Arı gibi çalışacak ve milletimin talepleri doğrultusunda Halk ve Devletim arasında köprü olarak sorunların çözümü için mücadele edeceğim. Malumunuz üzere Türkiye keskin bir virajda. Bu anlamda ben de Yeni Türkiye, Çözüm Süreci, Başkanlık Sistemi ve yeni Anayasa çıkarılması noktasında AK Parti ve ülkeme destek olmak istiyorum. Partinin adını kullanmak ve dokunulmazlık zırhına bürünmek isteyenlere fırsat vermemek adına buradayım. Çünkü benim ne dokunulmazlık ne de makam gibi bir derdim yok. Bizim gibi samimi insanların tek derdi, kaygısı Vatan ve Bayrak sevdasıdır. Ülkemizin birlik – beraberliği, Güçlü ve istikrarlı bir Türkiye için çalışmak, hizmet ve çözüm üretmek her vatan evladının vazifesidir.

İzmir için ne yapmak istiyorum sorusunun cevabı ise; “İZMİR, bir prensestir” demiş Victor Hugo. Büyüyecek, gelişecek ve bir gün tüm Dünya'nın imrendiği bir kraliçe olacak. Yaşam kalitesi yüksek, Denizle barışık, Doğal, tarihi ve insan kaynaklarını koruyan, Tasarlayan, Üreten, Ürettiğini satan, Yenilik ve teknolojinin merkezi Bir İzmir hayal ediyor ve gerçeğe dönüşmesi için çalışmak istiyorum.

Hayallerimizin gerçeğe dönüşmesi için çıktığımız umuda yolculuğumuzda;

Durmak yok, Yola Devam Türkiye’m…