Cemal Durmaz

Yeni Dönem Başladı…

Cemal Durmaz

cemaldurmaz10@hotmail.com

24 Haziran Seçimlerini yüksek bir katılım oranı ile geçirdik.

Bazı kişiler farklı sonuçlar bekliyordu. Her aday kazanmaya inanmıştı. Ancak ben yanılmadım. Beklediğim bir sonuçtu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 52- yüzde 53 aralığında ilk turda kazanacağını tahmin etmiştim. Ama önemli olan benim tahminimin tutmuş olması değil, bir gerçek ile karşı karşıya olmamızdır. Evet yeni bir sistem yeni bir yönetim modeli ile Başkanlık sistemi ülkemizde başlamış oldu. Ve Türkiye Cumhuriyetinin İlk başkanı en yakın rakibine yüksek oranda fark atarak Kazanan Sayın Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Millet ittifakını birlikte oluşturan AK Parti ile MHP; TBMM’ de çoğunluğu birlikte kazandılar.

Seçim sonuçları ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.

Tabi tüm bunlardan öte köşe yazıları da özellikle Uzman Jandarmaların hakları ile ilgili yazılara yer verdim. Bundan sonra da takibe devam edeceğim.

Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim beyannamesinde verdiği sözlerin millet olarak takipçisi olacağız. Yapılan icraatları takip edip, yapılan tüm çalışmaları köşemden yazmaya devam edeceğim.

Özellikle 3600 Ek gösterge sözü verdiği polislerimiz, öğretmenlerimiz, hemşirelerimiz için ne zaman çalışma yapılacak; bu çalışmaların içine İç İşlerine bağlı olarak çalışan Uzman Jandarmalar eklenecek mi?

Kimler bu hakları ne zaman alacaklar? İlgili bakanlıklar belirlenip, bakanların isimleri açıklandıktan sonra verilen sözler üzerinden nasıl ve ne zaman çalışma yapacaklar, ne tür açıklamaları olacak?

Seçim meydanlarında verilen sözlerin özelikle 3600 hususunda verilen vaatlerin gazetemizin köşesinden takipçisi olacağım.

Sayın Başkanımıza ve yeni kuracağı kabineye kolaylıklar ve başarılar dilerim.