Sevil Petrini

Yepyeni bir yıl yeniliklerle gelsin!

Sevil Petrini

petrinisevil@gmail.com

Yeni yıla sayılı günler kaldı. Sizler için 2017 moda saç ve makyajda neler değişiyor? Yenilikler neler? Bu yenilikleri uygularken nelere dikkat etmeliyiz? Yapmış olduğum gözlemleri paylaşıp yeni yıl gecesi hazırlığınıza yardımcı olmak istedim.

 Yeni yıl gecesi deyince benim aklıma hep kırmızı ruj ve kırmızı elbiseler gelir. Özellikle dudaklarda klişe haline gelen kırmızı ruj yerini çok sık göreceğimiz bordo tonlarına bırakacak. Eğer dışarda sokak partisine katılacaksanız gotik tarzı kesinlikle sizi hem sıra dışı hem de çekici yapabilir. Kadife, dantel, şifon, ipek, deri karışımı kumaşları kombinleyip tarzınızın dışına çıkabilirsiniz. Siyah deri pantolon, çivili botlar ,abartılı kolye ve küpeler sayesinde bütün dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Makyajda düz ten rengi fondeten, dudak ve gözlerde mor ,bordo ve siyah tonlarını değerlendirebilirsiniz. Gotik trendi bu kış çok fazla karşımıza çıkacak gibi görünüyor doğru kombinler yapıldığında çok asil, zarif ve sıra dışı olabilirsiniz.

 Bu sene gözler ön planda. Işıltılı, parıltılı ayakkabılar elbiseler, ceketler gibi gözlerde ışıltılı. Gür kirpikler hatta takmayı sevmediğimiz takma kirpikler, aralarda ışıltılı ve renkli ipek kirpikler moda! Kaşlar da incelik kesinlikle geride kalmaya devam ediyor kalın kaşlar hatta doğal ve dağınık kaşlar trend olmaya devam bu sene! Yeni yılda düz bir elbise tercih ediyorsanız göz makyajınız mutlaka ışıltılı olsun. Bu özel gecede seçeceğiniz kıyafetler bütünleyici ve tamamlayıcı olmalıdır. Yani seçim yaparken ışıltılı, parıltılı, renkli kıyafetleri tercih ediyorsanız makyajda doğallığı sadeliği tercih etmelisiniz. Hem saç makyaj hem de kıyafette abartılı olursak şık olmak yerine hem göz yorucu oluruz hem de rüküş...

2017 de yüz kontürünü ortaya çıkaran değişik fondötenler kullanmak yerini tek tip fondötene bırakıyor. Evet sevinebilirsiniz çünkü saatlerce uğraştıran gölgelendirme tekniği yerine pratik düz ten rengi fondötenler moda. İnci pembesi allıkları da tamamlayıcı olarak tercih edebilirsiniz. Yine yoğunluk ve koyu renk farlar gözlerde olacaksa dudaklarınızda şeftali tonlarını, nude renkleri ve doğal tonlarda parlatıcıları kullanabilirsiniz.

Kış aylarında saçlar daha çok siyah ve kızıl tonlarında kalın bukleler yerini daha ince kıvırcık modellere bırakıyor. Yeniliğe açık cesur bayanların neredeyse bütün yaz gördüğümüz gökkuşağı gibi saç renkleri de geride kalıyor.

Önemli olan seçimler ve kombinler yaparken bütün olarak nasıl göründüğünüz. Aynaya baktığınızda renkler, aksesuarlar, saç, makyaj, ayakkabı ve kıyafetler bir bütün olarak sizi yormuyorsa yeni yıl gecesine hazırsınız demektir.

2017’nin ülkemize ve bütün insanlığa huzur, barış ve güzellikler getirmesi dileklerimle şimdiden herkese sağlık ve mutluluklar diliyorum.

 Sevgiyle kalın...