AK Partili Dağ’dan CHP’li vekillere davet

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i Menemen- Aliağa- Çandarlı Otoyolu’nun açılışına davet etti

AK Partili Dağ’dan  CHP’li vekillere davet
SULTAN GÜMÜŞ
Bayraklı Muhtarlar Dernek Başkanlığının, AK Parti Bayraklı İlçe Başkanlığına sunmuş olduğu talep doğrultusunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinlemek amacıyla Bornova Öğretmenevi’nde bir kahvaltı organizasyonu yaptı. Toplantıya; AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Halil Polat, İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili ve AK Parti Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Özgür Hızal, AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı aynı zamanda İzmir Büyükşehir ve Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Dilek Yıldız ile Bayraklı’da görev yapan muhtarların birçoğu katıldı.
Bugün gerçekleştirilecek olan Menemen- Aliağa- Çandarlı Otoyolu’nun açılışına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP’li vekilleri davet eden Dağ, “Gelin yarın(bugün) hep beraber coşku ve heyecanla bu açılışı gerçekleştirelim’ dedi.
BAYRAKLI’DA ÖNCELİK KENTSEL DÖNÜŞÜM
Dernek başkanlığı görevini yürüten Yamanlar Mahallesi Muhtarı Kemal Aydın, muhtarların sorunlarının, sıkıntılarının tartışılması ve bu aşamada en doğru çözümlerin üretilebilmesi için bu tür toplantıların düzenli olarak devam etmesini istediklerini ifade etti. Bornova Öğretmenevi’nde yapılan kahvaltıda Dağ, sorunların çözümü aşamasında elinden ne geliyorsa yapacağını söyledi. Bayraklı’da kentsel dönüşümün mecburiyetine dikkat çeken Hamza Dağ, seçim süresince yaptığı gezilerde ilçenin çok geniş bir bölümünde halk tarafından kentsel dönüşümün istendiğini gördüğünü belirtti.
“İZMİR’İN ÖNEMLİ PROJELERİ VAR”
En verimli toplantıların bir masa etrafında uzun uzadıya tartışılan toplantılar olduğunu söyleyen Hamza Dağ, muhtarlara şöyle seslendi: “Bizler sizi iyi anlıyoruz, sizler de bizi. Çünkü siyasetin iki tarafında da var olan insanlarız. Bizler sizler sayesinde toplumun nabzını iyi bir şekilde değerlendirebiliyoruz. İzmir’in önemli projeleri var, İzmir’in yapılması gereken önemli meseleleri var. Bunlar arasında tabi ki belediyeler tarafından hayata geçirilmesi gerekenler var, hükümet tarafından hayata geçirilmesi gerekenler de var. Bu konudaki yasal yol hepimizce malum, zaten seçim de bunun için var. Her birimiz bir şey için aday oluyoruz ve aday olarak o vazife, o görev neyi bizim için gerektiriyorsa onu hayata geçirmek gibi bir mecburiyetimiz var. Muhtar, muhtar uhdesinde, muhtarlık vazifesinin alanında üzerine düşeni yapmalı. Keza milletvekili, ilçe başkanları, büyükşehir belediye başkanları da öyle. Kanunun kendisine vermiş olduğu yetki ve sorumluluğu hayata geçirmesi gerekiyor. Çünkü zaten aday olurken bunun için aday oluyoruz. Herhalde 5 sene boyunca sadece ‘şikayet edelim’ diye aday olmuyoruz hiçbirimiz.”
DAĞ, ÖZKANLAR PAZARYERİ’NE DEĞİNDİ
Yerel seçimlerden bu yana yaklaşık 10 aylık bir sürenin geçtiğini hatırlatan Dağ, “10 aylık süreçte bizlerden talep edilen, Bakanlıkların onaylaması gereken birkaç tane proje vardı. Ve bunları bu süreçte gerçekten bire bir takip ederek onaylanmasını sağladık. Bundan sonrası artık Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın çözmesi gereken işler. Mesela bunlardan biri Buca Metrosu’ydu. Yine Yeşillik Caddesi Havaalanı Yolu. Oranın Konak Tünellerinden dolayı Karayollarına bağlılığı söz konusuydu, bizler onun Büyükşehir Belediyesi uhdesine geçmesini sağladık. Bundan sonra o bölgede yapılacak hiçbir çalışmanın önünde engel kalmadı. Bir diğer taraftan bu hafta içinde gündeme gelen Çiğli Tramvayı. Bu dönem hayata geçirdiğimiz, bundan sonra belediyenin önünde engel kalmayan bir husus oldu. Özkanlar Pazaryeri ise hepimizin malumu. Neredeyse 3 yıldan bu yana bizim hep çözüm noktasında olduğumuz, ‘şu işi çözelim, burada hem Özkanlar’da yaşayan insanlarımız mağdur, hem de pazarcılarımız mağdur. Burada yasal olarak açık alanda yapamıyorsak, otoyolun altını verme konusunda her zaman için biz olumlu bakıyoruz’ dediğimiz meseleydi. Bakanlar değişti, genel müdürlükler değişti ama Allah’a şükür kanaatimiz değişmedi. Olumlu bakan bir Belediye Başkanıyla bu işi nihayete erdirdik. Şimdi de hem oradaki vatandaşlarımız hem de esnafımız için gerçekten güzel bir çalışma bu anlamda gerçekleşmiş oldu” açıklamalarında bulundu.
“CİDDİ BİR KAMPANYA YÜRÜTMÜŞLER”
Konuşmasında yakın zaman önce yaşanan Elazığ Depremi’ne de yer veren Hamza Dağ, şunları söyledi: “Peki, biz İzmir olarak ne kadar hazırız. Biz Bayraklı olarak ne kadar hazırız. Bunu iyi düşünmek ve buna göre hareket etmek biz yöneticilerin vazifesi. Sorunu halının altına süpürerek bir kenara koyamayız. Çünkü deprem Türkiye’nin gerçeği. 2013-2014 yıllarında kentsel dönüşüm konusunda Türkiye’de ciddi bir kampanya yürütülürken ne yazık ki İzmir’in iktidar siyasi partisi her seferinde kentsel dönüşüm gündeme geldiğinde rantsal dönüşümden bahsetmişlerdi. Bizler bunun yanlış olduğunu, bu dönüşümü muhakkak başarmamız gerektiğini, insanların mahallesinde yaşayacak şekilde dönüşümün başarıyla yapılabileceğini ifade ettik. O dönem Büyükşehir Belediyesinin onaylanmayan ya da geç onaylandığını söyledikleri projelerle ilgili ciddi bir kampanya yürütmüşler. Hâlbuki14 tane proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı. Ama bunun daha birisini onu da yarım olmak üzere hayata geçirecekler. Bu anlamda siyasi istismara fırsat vermeden mutlaka çözüme kavuşturmamız gerekiyor.”
AÇILIŞ İÇİN CHP’YE SESLENDİ                  (KUTUUUUUUUUUUU)
Bayraklı’da bir Şehir Hastanesi’nin önümüzdeki haftalarda açılacağına dikkat çeken Dağ, son olarak, “Yarın (bugün) İzmir’in önemli bir ihtiyacını giderecek bir otoyol açılışını gerçekleştireceğiz. İzmir-İstanbul arası iki buçuk saate düşmüş noktada. İnşallah Cumhurbaşkanımızın yapacağı açılışla bu istikamette hizmete devam edeceğiz. Ve buradan Çandarlı’ya 20-25 dakikada hemşerilerimiz ulaşma imkanı sağlayacak. Ben de bir kere daha sizin nezdinizde hem CHP Genel Başkanını hem de CHP İzmir Milletvekillerini ve Büyükşehir Belediye Başkanını İzmir’e fayda sağlayacak olan hizmete davet etmek istiyorum. Yarın (bugün) hep beraber coşku ve heyecanla bu açılışı gerçekleştirelim, İzmir’de yaşayan 4 buçuk milyon vatandaşımızın yararlanacağı, yine İzmir’i ziyaret eden herkesin yararlanacağı bu hizmet karşısında gururu yaşayalım” dedi.

 

Diğer Haberler

Sağlık Bakanlığından kapalı ofis ve iş yerleri için Kovid-19 uyarıları

Sağlık Bakanlığından kapalı ofis ve iş yerleri için Kovid-19 uyarıları

Sağlık Bakanlığınca, fabrika, market, atölye, plaza gibi kapalı iş yerleri ve of...

Sokağa çıkması yasak olan çocuk hırsızlık yaparken kameralara yakalandı

Sokağa çıkması yasak olan çocuk hırsızlık yaparken kameralara yakalandı

İzmir’in Konak ilçesinde bir çocuk, telefon tamir dükkanından camekandaki telefo...

Narlıdere'de virüse karşı koordineli çalışma

Narlıdere'de virüse karşı koordineli çalışma

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlem...

KARBEM’de online eğitim

KARBEM’de online eğitim

Karabağlar Belediyesi’nin önemli sosyal projelerinden Karabağlar Belediyesi Sosy...

Evden çıkmadan ‘kültür-sanat’

Evden çıkmadan ‘kültür-sanat’

Koronavirüs günlerinde kültür-sanat adına evden çıkmadan neler yapabileceklerimi...

Ödemiş polisi can dostları sahipsiz bırakmadı

Ödemiş polisi can dostları sahipsiz bırakmadı

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, can dostları sahipsiz bırakmadı ve sokak...