Büyükşehir Belediyesi’nden şirket yöneticilerine koronavirüs görevi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer koronavirüs krizinde metropol dışındaki 19 ilçede daha etkin bir çalışma yürütmek için düğmeye bastı. Başkan Vekili Mustafa Özuslu’nun yönetiminde şirketlerin yönetim kurulu başkanları ve genel müdürleri ilçelerde sahaya çıktı

Büyükşehir Belediyesi’nden şirket yöneticilerine koronavirüs görevi
“Kriz Belediyeciliği” altında çalışmaları örgütlemek, koordine etmek ve kolaylaştırmak için metropol dışında kalan 19 ilçe için de Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer farklı bir çalışma modeli yürürlüğe koydu. Belediye adına destek sağlamak ve yardım götürmek üzere Büyükşehir Belediyesi  Başkan Vekili Mustafa Özuslu liderliğindeki belediyeye bağlı 13 şirketin yönetim kurulu başkanlarının ve genel müdürlerin her biri bir ilçede görevlendirildi.

Her ilçede görevlendirilen isimler, burada belediye başkanları ve Büyükşehir Belediyesi Yerel Yönetim Hizmetleri birimleriyle koordineli bir şekilde yurttaşlara destek veriyor. Görev aldıkları ilçelerde yurttaşların ihtiyaçlarını sorarak sorunları belirleyen yöneticiler ihtiyaç halinde gıda desteği, maske ve eldiven dağıtılması ve aksayan belediye hizmetlerinin bitirilmesi konusunda şirket olanaklarını da kullanıyor.

Başkan Vekili Özuslu koordinatör
Kendi görev yeri Aliağa olan, aynı zamanda 19 ilçedeki organizasyonu da yürüten Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, çalışma yaptıkları yerlerde parti ayrımı gözetmediklerini, her ilçede titiz bir şekilde çalıştıklarını belirtti. Özuslu, “İster CHP’li belediyeler olsun, isterse AK Partili belediyeler olsun, her yerde aynı özveri ile çalışıyoruz. Bizler görev yaptığımız yerde Büyükşehir ile ilçe belediyeleri arasında koordinasyonu sağlayacağız. Bu model ile metropol dışındaki ilçelerin fiziki uzaklığından kaynaklanan dezavantajını gideriyoruz” dedi.

"İşini kaybeden binlerce insan var"
Görüştükleri kişilerden bazılarının gıda veya hijyen paketi istediğini aktaran Özuslu şunları söyledi: “İhtiyacı olanlar da çıktı. Evinde yiyeceği bulunmadığını belirtenler ile hijyen paketi isteyenler not edildi. Rapor haline getirildi. Ve şimdi bu ilçelerimizde gelen taleplerin karşılanması yönünde geri dönüşler başladı. Koronavirüs krizinde işini kaybeden binlerce insan var. Evine ekmek gitmiyor. Bize bir sürü mesaj geliyor, ‘Yiyeceğimiz yok’ diyorlar. Bunları görmek zorundayız. Sosyal belediyecilik bugünler için var. Bu ilçelerimizdeki gıda ve hijyen paketi dağıtımını da Biz Varız dayanışmasıyla koordineli bir şekilde, şirketlerimizin olanaklarını da devreye sokarak yapacağız. Bu nedenle bizim yaptığımız bu çalışma doğru bir çalışma oldu.”  HABER MERKEZİ

Diğer Haberler

MEB: Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi eğitimi 31 Ağustos'ta başlayacak

MEB: Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi eğitimi 31 Ağustos'ta başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi,...

Dönüşemeyen İzmir’de dayanışma yok sayılıyor

Dönüşemeyen İzmir’de dayanışma yok sayılıyor

Gecekondu alanlarında ‘yerinde ve kamu eliyle sosyal ve mekansal dönüşüm projele...

“Sektörde gözde İzmir olacak!”

“Sektörde gözde İzmir olacak!”

Koronavirüs salgınıyla bilişim ve yazılıma yatırımın arttığını aktaran Fikret Ka...

Gençler ve çocuklar yeniden sokağa çıktı

Gençler ve çocuklar yeniden sokağa çıktı

Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması 14.00-20.00 sa...

Nazım Hikmet ölümünün 57. yılında mezarı başında anıldı

Nazım Hikmet ölümünün 57. yılında mezarı başında anıldı

Şair Nazım Hikmet, ölümünün 57. yılında Rusya’nın başkenti Moskova’daki mezarı b...

ÇKS kaydı için son tarih 30 Haziran

ÇKS kaydı için son tarih 30 Haziran

2002 yılından itibaren Tarım ve Orman Bakanlığının uygulamaya koyduğu Çiftçi Kay...