Tarım sohbetleri başladı

‘Tarla-Sofra-Sohbet’ etkinlikleri üreticiyi, tüketiciyi ve tarımla ilgilenen insanları Alsancak’ta bir araya getirdi. Genç girişimciler, enginar üretimleriyle ilgili bilgi verdi

Tarım sohbetleri başladı
NURETTİN BAKİ-ÖZEL HABER
‘Tarla-Sofra-Sohbet’ etkinlikleri The Kitchen Project ve Apelasyon E-Dergi işbirliğinde ilk buluşmasını geçtiğimiz salı günü gerçekleştirdi. ‘Bir masa etrafında iyi tarım, iyi ürün, iyi marka, iyi insanlar, iyi yemek ve iyi sohbet bir araya geliyor’ sloganıyla yola çıkan etkinlikler serisi ilk buluşmasında Torbalı, İzmir’de Mine D’Olive markasıyla enginar ve zeytinyağı üreticiliği yapan Damla Edes Öz ve Barış Soyuer’i misafir etti.  The Kitchen Project yaratıcısı Sırma Güven ve Apelasyon E-Dergi yaratıcıları Bilge Keykubat ve Argun Tanrıverdi’nin ev sahipliğinde 2 saat süren sohbeti Şef Ercan Aydın’ın, buluşmanın sabahında kesilmiş enginarlarla yaptığı ‘ekmek’ daha da keyifli ve ağızlarda müthiş bir lezzet bırakan bir akşama dönüştürdü.
Sohbet, katılımcıların da sohbete iştirakleriyle bir seminerden ziyade tam da etkinlik düzenleyicilerinin hedeflediği gibi iyi üreticiden, iyi topraktan gelen enginarın, iyi insanların çevrelediği bir sofrada, en iyisinden bir şefin elinden çıkan nefis bir lezzetin de eşliğinde sıcacık bir akşama dönüştü ve o şekilde de neşe içerisinde son buldu. Akşamın sonunda bütün yüzler, zihinler ve mideler gülüyordu.
SANAT VE LEZZETİN BULUŞMA NOKTASI
The Kitchen Project, Ege mutfağının korunması, geliştirilerek doğru tanıtılmasına yönelik ulusal ve uluslararası platformlarda proje ve işbirlikleri oluşturmakta ve uygulamaktadır. Yenilikçi düşünceler etrafında ‘değer yaratma’ felsefesi ile gastronomide sanat, tasarım ve lezzetin buluşma noktası olması hedeflenmektedir. Üretici ve genç şeflere bir çatı oluşturmak amacı ile çalışmalarını sürdürmektedir.
Apelasyon E-Dergi 2013 senesinin kasım ayında ilk sayısını yayınlamış ve o günden beridir ‘Tarım, gastronomi, gıda, sağlık ve turizm’ konularında her ay özgün 15 makale yayını, gündelik haber paylaşımları ve sosyal mecralardaki etkinliğiyle konusunda Türkiye’nin en etkin bilgi paylaşım mecralarının başında gelmektedir. Sadece bir basın yayın organı olmasının haricinde düzenlediği tadım ve gezi organizasyonlarıyla Türk ve Ege gastronomi kültürünü yaymak için de çaba göstermektedir.
ETKİNLİĞE KATILIM SINIRLI SAYIDA
‘Tarla-Sofra-Sohbet” etkinlikleri ayda 2 kez Alsancak’taki The Kitchen Project’te gerçekleştirilecek. Sınırlı sayıda katılımı yakalayabilmek için apelasyon ve thekitchenprojectinstagram hesaplarını takipte kalmakta yarar var.

Diğer Haberler

Bakan Koca, Türkiye’deki son koronavirüs vaka sayısını açıkladı

Bakan Koca, Türkiye’deki son koronavirüs vaka sayısını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de görülen güncel koronavirüs vakalarını v...

Çiğli Tramvayına onay müjdesi!

Çiğli Tramvayına onay müjdesi!

İzmir’e salgın günlerinde tramvay müjdesi geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdo...

Almanya, Yunanistan'dan 50 sığınmacı çocuk kabul edecek

Almanya, Yunanistan'dan 50 sığınmacı çocuk kabul edecek

Almanya, Yunan adalarındaki kamplarda yaşayan korumaya muhtaç 50 mülteci çocuğu...

ABD'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 12 bin 911’e yükseldi

ABD'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 12 bin 911’e yükseldi

ABD'de yeni tip koronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saat...

Nöbetçi noterliklerin ilk yılında toplam 810 bin 448 işlem yapıldı

Nöbetçi noterliklerin ilk yılında toplam 810 bin 448 işlem yapıldı

Noterliklerin hafta sonu nöbetçi olarak hizmet vermesine yönelik uygulamanın ilk...

Menemen Belediyesi’nin Koronavirüs mücadelesi aralıksız devam ediyor

Menemen Belediyesi’nin Koronavirüs mücadelesi aralıksız devam ediyor

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Menemen’de kurulan pazar yerini ziyaret e...