Tesisleri açmak kapalı kalmaktan daha iyi

İzmir’in ilk güvenli turizm sertifikasını alan Ege Palas Oteli’ne verilen plaket töreninde konuşan ETİK Başkanı İşler,  “Tesisleri açmak kapalı kalmaktan daha iyi” dedi

Tesisleri açmak kapalı  kalmaktan daha iyi

BURCU YANAR
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), İzmir’deki ilk güvenli turizm sertifikalı konaklama tesisi olan Ege Palas Oteli’ni plaketle ödüllendirildi. Ege Palas Oteli yöneticilerini kutlayan ETİK Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Sektör olarak zor bir dönemden geçerken konaklama tesislerini açmak kapalı kalmaktan çok daha evla” dedi.
SERTİFİKALI TESİSLER ARTIYOR
Kültür ve Turizm Bakanlığının “Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı” kapsamında güvenli turizm sertifikası alan konaklama tesisi sayısı artıyor. Ege Palas Oteli, program kapsamında İzmir’deki ilk sertifikalı konaklama tesisi olurken başvuran tesis sayısı 54’e, belgelendirilen tesis sayısı 22’ye yükseldi. ETİK üyesi Ege Palas Oteli’nin plaketle ödüllendirildiği törene İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, ETİK Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler ve gazeteciler katıldı. Törende Ege Palas Genel Müdürü Murat Ağbaba, Mali İşler Müdürü Vahit Akan, Satın alma Müdürü Sedat Özger ile departman yöneticileri ve otelin tüm personeli hazır bulundu. Güvenli turizm sertifikasının belirlenen yaklaşık 150 kritere uygunluğun denetlenmesi sonucu verildiğini hatırlatan Murat Karaçanta, Ege Palas’ın İzmir’de bu sertifikayı alan tesis olmasının gururlandırdığını söyledi. Karaçanta, “32 konaklama tesisiyle 43 yeme içme tesisinin belgelendirme süreci devam ediyor. İnşallah onlar da alacak. Ne kadar çok tesis bu belgeyi alırsa İzmir turizmi için o kadar faydalı olacak” diye konuştu.
“EMSAL OLUŞTURDUNUZ”
ETİK Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, koronavirüs pandemisiyle mücadele edilirken turizm ve konaklama sektörünün zor bir dönemden geçtiğini söyledi. Ege Palas Genel Müdürü Murat Ağbaba’ya ETİK’in plaketini veren İşler, “Böyle bir dönemde konaklama tesislerini açmak kapalı kalmaktan çok daha evla. İzmir’de bir ilki gerçekleştirdiniz, önder oldunuz, emsal oluşturdunuz. Yönetiminizi ve tüm özverili personelinizi kutluyorum” ifadelerine yer verdi.
 

Diğer Haberler

İzmir'de konut satışları yüzde 250,9 oranında arttı

İzmir'de konut satışları yüzde 250,9 oranında arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İzmir Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre...

Başkan Aksoy’dan ‘FETÖ’cü gazeteci’ isyanı

Başkan Aksoy’dan ‘FETÖ’cü gazeteci’ isyanı

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, eski başkan Tahir Şahin’in akaryakıt ista...

Çiğli’de haşereyle etkin mücadele

Çiğli’de haşereyle etkin mücadele

Pandemi döneminde belediye hizmetlerini hız kesmeden devam ettiren Çiğli Belediy...

Foça, yeni içme suyu hattına kavuşuyor

Foça, yeni içme suyu hattına kavuşuyor

İZSU Genel Müdürlüğü, Foça’da başlattığı 22 km uzunluğundaki yeni içme suyu şebe...

Hal Başkanı Doğan’dan çağrı “Haller ihracat merkezi olsun!”

Hal Başkanı Doğan’dan çağrı “Haller ihracat merkezi olsun!”

Türkiye tarımının daha hızlı ve çeşitli bir şekilde ihracatının yapılabilmesi iç...

FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti

FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti

Türkiye'nin başta askeriye ve emniyet olmak üzere birçok kurumuna sızan ve gerçe...