‘İçimizdeki Şeytan’ sergisi için hazırlık

Moda ve sanat fotoğrafçılığının ülkemizdeki önemli isimlerinden olan sanatçı Ufuk Altunkaş ‘İçimizdeki Şeytan’ sergisini açmak için hazırlanıyor

‘İçimizdeki Şeytan’ sergisi için hazırlık
SULTAN GÜMÜŞ
Ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu pandemi sürecinden ötürü geçtiğimiz nisanda gerçekleşmesi gereken İçimizdeki Şeytan (Inner Demon) sergisini diğer birçok sanatçı gibi ertelemek zorunda kalmıştı. Normalleşme sürecine geçişten sonra tekrar hazırlıklarına başlayan Ufuk Altunkaş bu sergide 7 ölümcül günahtan esinlenerek insanların iç benliğindeki kötü duyguları ve arzularını fotoğraflamayı planlıyor. Moda ve sanat fotoğrafçılığının ülkemizdeki önemli isimlerinden olan hatta geçtiğimiz günlerde Art Basel’deki Duvara bantlanmış Muz temasını fotoğraflarına entegre ederek sosyal medyada ilgi odağı olan Ufuk Altunkaş, bu tip göndermeleri ve sosyal konuları işlemeyi sevdiğini dile getirip yeni sergisinde de bu tip göndermeler olacağının ipuçlarını verdi.
NE MUTLU BANA…
Konu ile ilgili yaptığı açıklamada Ufuk Altunkaş, şunları kaydetti: “Bana bu fikirlerim için kızabilir insanlar ama ne yazık ki insanların şeytani dürtüleriyle hareket ettiklerine inanıyorum. Esin kaynağım da ‘7 ölümcül günah’. Sergilerimden 1 kişi bile feyz alsa oldukça mutlu oluyorum. Çünkü benim için her zaman nitelik, niceliğin önünde oldu. Sadece insanların kendi içgüdülerini fark edip bu konularda kendilerine bir öz eleştiri yapmasını sağlamak istiyorum. En azından ateşi büyütmek değil de, yakmaya çalışıyorum diyelim. O kötü içgüdüleri günlük hayatımızda deneyimlediğimiz şekilde insanlara sunmak istiyorum. Amaç hepimizi kendimizle yüzleştirmek. En azından bunu başarabilirsem ne mutlu bana.”  Ufuk Altunkaş ‘İçimizdeki Şeytan’ sergisinin 2020 gibi kaotik bir yıla denk gelmesi ve sancılı bir yaratım süreci olmasına rağmen Ekim ayı içerisinde gerçekleşeceğini dile getirdi.
UFUK ALTUNKAŞ HAKKINDA
Fotoğraf hayatına 2003 yılında başlayan 35 yaşındaki Ufuk Altunkaş eğitim hayatına sırasıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi , Berlin Humboldt Üniversitesi ve Berlin Sanat Akademisi’nde devam etti. Uzun yıllar İngiltere ve Almanya’da yaşayan Ufuk Altunkaş Contemporary İstanbul gibi birçok uluslararası sanat organizasyonunda gerçekleştirdiği 10 adet fotoğraf sergisinin yanı sıra günümüzde de birçok moda markası için reklam ve kampanya fotoğrafları çalışmalarına devam etmektedir.

 

Diğer Haberler

Derdim geleceğe kalıcı  birşeyler bırakabilmek

Derdim geleceğe kalıcı birşeyler bırakabilmek

Şair İhsan Özalp’ın şiir kitabı ‘Tok Karnına Çekilecek Acılar’ yakın bir zamanda...

‘12 Punto TRT Senaryo Günleri’ başladı

‘12 Punto TRT Senaryo Günleri’ başladı

TRT tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “12 Punto TRT Senaryo Günleri” başladı...

“Divana Duran Güllerdik” ile okurlarıyla buluştu

“Divana Duran Güllerdik” ile okurlarıyla buluştu

Yazar-Şair Kadri Önal, “Divana Duran Güllerdik kitabını” okurlarıyla buluşturdu....

Murat Uyurkulak: Erkeklikle ilgili hiçbir şeyin sağlıklı gelişebileceğini sanmıyorum!

Murat Uyurkulak: Erkeklikle ilgili hiçbir şeyin sağlıklı gelişebileceğini sanmıyorum!

“Erkek egemenliği üzerine bina edilmiş bir dünyada, erkeklikle ilgili hiçbir şey...

Kültür ve Turizm Bakanlığından 15 Temmuz kahramanlarına ithafen 'Kahramanlık Türküleri Konseri'

Kültür ve Turizm Bakanlığından 15 Temmuz kahramanlarına ithafen 'Kahramanlık Türküleri Konseri'

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı hayatını ortaya k...

Kitaplar çocukluğumun uçan halısıydı

Kitaplar çocukluğumun uçan halısıydı

Yazar Duygu Uzel gazetemiz adına sorduğum soruları yanıtladı. Uzel’in bir ortak...