TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk: Sağlık her şeyden önce gelir

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, “Sağlık her şeyden önce gelir. Önümüzdeki sezon için camiamızın mutlu olacağı bir ruh ve çalışmayla hareket edeceğiz” dedi

TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk: Sağlık her şeyden önce gelir
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bünyelerinde faaliyet gösteren tüm liglerin tescil edilmesine ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu. Koronavirüsle mücadelede titizlikle davrandıklarını belirten Uztürk, “Devletimizin çizdiği çerçeveye uygun şekilde üzerimize düşen sorumluluğu ilk andan itibaren sürdürdük. 16 Mart tarihinden itibaren bünyemizde bulunan deplasmanlı ampute futbol, tekerlekli sandalye basketbol ve oturarak voleybol liglerimizi 1 Haziran’a kadar askıya almıştık ancak küresel ölçekteki koronavirüs salgınının devam etmesi nedeniyle ligleri mevcut halleriyle tescil etmeye karar verdik” ifadelerini kullandı.
“ŞAMPİYON İLAN EDİLMEDİ, KÜME DÜŞME UYGULANMADI”
Salgın nedeniyle yaşanılan zorlu süreçten çok daha güçlü bir şekilde çıkabilmek için liglerin tescil edildiğini aktaran Uztürk, “Şampiyon ilan edilmedi, küme düşme uygulanmadı. Süper Liglerimiz için tekerlekli sandalye basketbolda 16, ampute futbolda 13, oturarak voleybolda 16 takımla gelecek sezona başlamayı düşünüyoruz. Bu salgın durumuna ilişkin tüm senaryolar başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Spor Genel Müdürlüğümüzün görüşleri olmak üzere, TBESF Sağlık Kurulumuzun tavsiyeleri, değerli kulüplerimizin görüşleri alınarak değerlendirildi” şeklinde konuştu.
Yaşanan bu zor durumların sabır gösterilerek aşılabileceğini vurgulayan Uztürk, “Sağlık her şeyden önce gelir. Önümüzdeki sezon için camiamızın mutlu olacağı bir ruh ve çalışmayla hareket edeceğiz. Camiamızın geleceğini gözeterek, ‘önceliğimiz sağlığımız’ düşüncesiyle hareket ettiğimiz bu süreçte kararımız, bazı kulüplerimizi sevindirirken bazılarını üzmüş olabilir ancak sabır göstererek, yaşanan durumun üstesinden geleceğimize inanıyoruz” şeklinde görüş belirtti.
Gelecek sezonun planlamasıyla ilgili çalışmalara da başladıklarını belirten Uztürk, “Liglerimizin tümünde sağlıklı bir süreç yürütmemiz gerektiğinden şimdiden çalışmalar yapmaya başladık. Liglerin tarihi, statüsü, detaylarını çalışmalarımız sonrasında paylaşacağız. Bedensel engelliler spor ailemiz adına aldığımız kararların hayırlı olacağına inanıyor ve önümüzdeki sezonda tüm kulüplerimize başarılar diliyorum” dedi. AA

Diğer Haberler

Altay, play-off iddiasını güçlendirdi

Altay, play-off iddiasını güçlendirdi

Altay, TFF 1. Lig'in 31. haftasında sahasında Osmanlıspor'u 3-0 mağlup ederek pl...

Gençlik ve Spor Bakanlığından 35 milyon lira proje desteği

Gençlik ve Spor Bakanlığından 35 milyon lira proje desteği

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında S...

Menemen sonunu getiremedi

Menemen sonunu getiremedi

Menemenspor, TFF 1. Lig’in 31. haftasında 1-0 öne geçtiği karşılaşmada Keçiöreng...

Göztepe, Fenerbahçe derplasmanına hazırlanıyor

Göztepe, Fenerbahçe derplasmanına hazırlanıyor

Göztepe, Süper Lig’in 30. haftasında deplasmanda oynayacağı Fenerbahçe maçının h...

Kucağında kızıyla koştu, şampiyon oldu

Kucağında kızıyla koştu, şampiyon oldu

Bostanlıspor’un yeni branşı oryantiringin başına geçen ve antrenör-sporcu olarak...

Altay’ın puan kaybına tahammülü yok

Altay’ın puan kaybına tahammülü yok

Altay, TFF 1. Lig’in 31. haftasında konuk edeceği Osmanlıspor karşısında galibiy...